Faaliyetler

“Kerkük Katliamı’nın 50. Yıldönümü” Anma Toplantısı Yapıldı

Kerkük Katliamının 50. yıldönümü dolayısıyla İstanbul’da bir anma toplantısı düzenlendi. Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel merkezinde düzenlenen toplantıya Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Danışmanı Erşat Hürmüzlü, Musul Vali Eski Yardımcısı Dr. İbrahim Arafat, Avrasya Türk Dernekleri Federasyonu Başkanı Fethi Ahmet Yüksel, Türkmeneli İnsan Hakları Derneği Başkanı Savaş Avcı, Irak Türkmen Basın Konseyi Genel sekreteri Kemal Beyatlı, Yazar Yusuf Ziya Arpacık ve daha pek çok önemli şahsiyet katıldı.

 

Kerküklü mevlithan Abbas Nalbantoğlu’nun Türkmen şehitleri ruhuna okuduğu mevlidin ardından, Türkmeneli İnsan Hakları Derneği Fahri Başkanı Dr. Nefi Demirci  ve Kerkük Vakfı Genel Sekreteri Prof. Dr. Suphi Saatçi birer konuşma yaparak günün anlam ve önemine yönelik konuşmalar yaptılar.


Faaliyetler

Kerkük Vakfı Başkanı İzzettin Kerkük'ün gençlerle buluşması

Türkmeneli Fikir Kulübü (TFK) ziyaretleri kapsamında, Kerkük Vakfı Başkanı İzzettin Kerkük ile bir araya gelindi.

Gençlik toplantılarına devam ediliyor

Belirili aralılarla yapılan ve öğrencilerin fikirlerinin, öneri ve sorunlarının tartışıldığı sohbet toplantısı 9 Ekim 2009 tarihinde yapıldı.

Cumhurbaşkanı Gül, Türkmen Kanaat Önderleri İle İftar Yemeğinde buluştu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bir kısmı Irak'tan gelen Türkmen kanaat önderleri ile iftar yemeğinde bir araya geldi.

“Kerkük Katliamı’nın 50. Yıldönümü” Anma Toplantısı Yapıldı

Kerkük Katliamının 50. yıldönümü dolayısıyla İstanbul’da bir anma toplantısı düzenlendi. Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel merkezinde düzenlenen toplantıya Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Danışmanı Erşat Hürmüzlü, Musul Vali Eski Yardımc

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.