Faaliyetler

Irak Gençlik ve Spor Bakanı ITKYD’de

Irak Gençlik ve Spor Bakanı Casim Muhammed Tuzlu ve Milletvekili Fevzi Ekrem Terzi Ankara’ya yaptıkları resmi ziyaretin ardından İstanbul’daki Türkmenlere bir araya geldiler.

 

Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (ITKYD) Genel Merkezini ziyaret eden Türkmen Bakan Casim Tuzlu ve Milletvekili Fevzi Ekrem Terzi, Dernek Genel Başkanı Mehmet Tütüncü ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.


 

Türkmen Bakan Casim Muhammed Tuzlu, Kerkük sorunu artık eskisi gibi küçük bir etnik sorun olmaktan çıkmış bölgesel ve uluslararası bir boyut kazanmıştır.  

 

Gençlik ve spor faaliyetleri ile ilgili çalışmaları anlatan Bakan Tuzlu hizmetlerin bölgelere ulaşması için halkın çaba göstermesi ve Bağdat’a yazılı talepte bulunması gerektiğini belirtti. 


Tarih:  07.08.2009Faaliyetler

Kerkük Vakfı Başkanı İzzettin Kerkük'ün gençlerle buluşması

Türkmeneli Fikir Kulübü (TFK) ziyaretleri kapsamında, Kerkük Vakfı Başkanı İzzettin Kerkük ile bir araya gelindi.

Gençlik toplantılarına devam ediliyor

Belirili aralılarla yapılan ve öğrencilerin fikirlerinin, öneri ve sorunlarının tartışıldığı sohbet toplantısı 9 Ekim 2009 tarihinde yapıldı.

Cumhurbaşkanı Gül, Türkmen Kanaat Önderleri İle İftar Yemeğinde buluştu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bir kısmı Irak'tan gelen Türkmen kanaat önderleri ile iftar yemeğinde bir araya geldi.

“Kerkük Katliamı’nın 50. Yıldönümü” Anma Toplantısı Yapıldı

Kerkük Katliamının 50. yıldönümü dolayısıyla İstanbul’da bir anma toplantısı düzenlendi. Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel merkezinde düzenlenen toplantıya Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Danışmanı Erşat Hürmüzlü, Musul Vali Eski Yardımc

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.