Faaliyetler

Kerkük Vakfı Başkanı İzzettin Kerkük'ün gençlerle buluşması

Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Türkmeneli Fikir Kulübü (TFK) ziyaretleri kapsamında, Kerkük Vakfı Başkanı İzzettin Kerkük ile bir araya gelindi. 

Kerkük, gençlere anılarını ve şehit liderlerle olan ilişkisi anlattı. Ayrıca gençlik dönemlerinde Türkiye’de yaptıkları faaliyetleri ve günümüz gençliğinden beklentilerini anlattı. ITKYD'nin kuruluş aşamasını da anlatan Kerkük üniversitede okuyan gençlerin o dönemki eylemlerinin ses getirdiğini, herkesin üzerine düşleni yapması gerektiğini belirtti.  

Toplantı sonunda gençlere İzzettin Kerkük tarafından kendisinin hazırlamış olduğu, Haşim Nahit Erbil ve Irak Türkmenleri adlı kitabı armağan edildi.

Tariih: 8 Ocak 2010


Faaliyetler

İstanbul'daki Türkmen Kadınları Anneler Gününü Kutladı

Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanan anneler günü münasebetiyle Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel merkezinde bir araya gelen Türkmen kadınları birbirleriyle görüşme ve sohbet etme fırsatı buldu.

Türkmen Derneklerinin Türkmen Davasındaki Rolü ve Güncel Sorunları

ORSAM’ın Türkmen Aydınları Toplantıları dizisinin beşincisi 14 Kasım 2009’da gerçekleştirildi. “Türkiye’deki Türkmen Derneklerinin Türkmen Davasındaki Rolü ve Güncel Sorunları” konulu toplantıya Türkiye’nin farklı illerinden çok sayıda Türkmen aydını ile

Kahvaltı Toplantıları sürüyor

Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi'nde yapılan ve geleneksel hale gelen

Irak Türkmen Liderleri Ortak Çalışma Kararı aldı

Bilkent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve tanınmış Türkmen şahsiyeti Prof. Dr. İhsan Doğramacı'nın davetine icabet eden Irak Türkmenlerinin Irak Parlamentosundaki Milletvekilleri, Siyasî Parti Başkanları ve Türkmen fikir ve kanaat önderleri genişle

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.