Faaliyetler

Kerkük Vakfı Başkanı İzzettin Kerkük'ün gençlerle buluşması

Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Türkmeneli Fikir Kulübü (TFK) ziyaretleri kapsamında, Kerkük Vakfı Başkanı İzzettin Kerkük ile bir araya gelindi. 

Kerkük, gençlere anılarını ve şehit liderlerle olan ilişkisi anlattı. Ayrıca gençlik dönemlerinde Türkiye’de yaptıkları faaliyetleri ve günümüz gençliğinden beklentilerini anlattı. ITKYD'nin kuruluş aşamasını da anlatan Kerkük üniversitede okuyan gençlerin o dönemki eylemlerinin ses getirdiğini, herkesin üzerine düşleni yapması gerektiğini belirtti.  

Toplantı sonunda gençlere İzzettin Kerkük tarafından kendisinin hazırlamış olduğu, Haşim Nahit Erbil ve Irak Türkmenleri adlı kitabı armağan edildi.

Tariih: 8 Ocak 2010


Faaliyetler

Kerkük Vakfı Başkanı İzzettin Kerkük'ün gençlerle buluşması

Türkmeneli Fikir Kulübü (TFK) ziyaretleri kapsamında, Kerkük Vakfı Başkanı İzzettin Kerkük ile bir araya gelindi.

Gençlik toplantılarına devam ediliyor

Belirili aralılarla yapılan ve öğrencilerin fikirlerinin, öneri ve sorunlarının tartışıldığı sohbet toplantısı 9 Ekim 2009 tarihinde yapıldı.

Cumhurbaşkanı Gül, Türkmen Kanaat Önderleri İle İftar Yemeğinde buluştu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bir kısmı Irak'tan gelen Türkmen kanaat önderleri ile iftar yemeğinde bir araya geldi.

“Kerkük Katliamı’nın 50. Yıldönümü” Anma Toplantısı Yapıldı

Kerkük Katliamının 50. yıldönümü dolayısıyla İstanbul’da bir anma toplantısı düzenlendi. Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel merkezinde düzenlenen toplantıya Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Danışmanı Erşat Hürmüzlü, Musul Vali Eski Yardımc

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.