Faaliyetler

TFK Dr. Nefi Demirci'yi ziyaret etti

Türkmeneli Fikir Kulübü (TFK) Türkmeneli İnsan Hakları Derneği başkanı Dr. Nefi Demirci ziyaret edildi.

Gençlerle tecrübelerini ve yaşadıklarını paylaşan Demirci, yaklaşan Irak seçimleri konusunda görüş alışverişinde bulundu. Şehit liderlerle olan ilişkilerinde ve yaşadığı önemli olaylardan söz eden Demirci, gençlik yıllarında çıkarmış olduğu bültenden ve yaptığı çalışmalardan söz etti.

Türkmeneli Fikir Kulübü (TFK) Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi bünyesinde faaliyetlerini devam ederek bir dizi ziyaret gerçekleştimeye devam ediyor.


Faaliyetler

İSTANBUL BOĞAZI'NDA GELENEKSEL TÜRKMEN İFTARI

İstanbul'daki Türkmen aileleri geleneksel tekne iftarında bir araya geldi. Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezinin her yıl düzenlediği Boğaz'da teknede iftar programı bu yıl 300'den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşti.

ERBİL'DEN İSTANBUL'A GENÇLİK RÜZGARI

Nevruz Kutlamaları kapsamında Erbil'den İstanbul'a gelen ve aralarında çoğunluğu Erbilli, 30 kişilik gençlik grubu İstanbul'daki Türkmen hemşehrileri ile bir araya geldi.

Irak Türkleri Derneği’nden Irak İstanbul Başkonsolosluğu'na ziyaret

Kurum ve kuruluşlara yapılan ziyaretler kapsamında, Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (ITKYD) Genel Başkanı Mehmet Tütüncü, Başkan Yardımcıları Nihat Bacalan ve Ömer Köprülü’den oluşan bir heyet, İstanbul’da bulunan Irak İstanbul Başkonsolosu Ah

TFK Dr. Nefi Demirci'yi ziyaret etti

Türkmeneli Fikir Kulübü (TFK) Türkmeneli İnsan Hakları Derneği başkanı Dr. Nefi Demirci ziyaret edildi.

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.