Faaliyetler

TFK Dr. Nefi Demirci'yi ziyaret etti

Türkmeneli Fikir Kulübü (TFK) Türkmeneli İnsan Hakları Derneği başkanı Dr. Nefi Demirci ziyaret edildi.

Gençlerle tecrübelerini ve yaşadıklarını paylaşan Demirci, yaklaşan Irak seçimleri konusunda görüş alışverişinde bulundu. Şehit liderlerle olan ilişkilerinde ve yaşadığı önemli olaylardan söz eden Demirci, gençlik yıllarında çıkarmış olduğu bültenden ve yaptığı çalışmalardan söz etti.

Türkmeneli Fikir Kulübü (TFK) Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi bünyesinde faaliyetlerini devam ederek bir dizi ziyaret gerçekleştimeye devam ediyor.


Faaliyetler

İstanbul'daki Türkmen Kadınları Anneler Gününü Kutladı

Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanan anneler günü münasebetiyle Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel merkezinde bir araya gelen Türkmen kadınları birbirleriyle görüşme ve sohbet etme fırsatı buldu.

Türkmen Derneklerinin Türkmen Davasındaki Rolü ve Güncel Sorunları

ORSAM’ın Türkmen Aydınları Toplantıları dizisinin beşincisi 14 Kasım 2009’da gerçekleştirildi. “Türkiye’deki Türkmen Derneklerinin Türkmen Davasındaki Rolü ve Güncel Sorunları” konulu toplantıya Türkiye’nin farklı illerinden çok sayıda Türkmen aydını ile

Kahvaltı Toplantıları sürüyor

Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi'nde yapılan ve geleneksel hale gelen

Irak Türkmen Liderleri Ortak Çalışma Kararı aldı

Bilkent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve tanınmış Türkmen şahsiyeti Prof. Dr. İhsan Doğramacı'nın davetine icabet eden Irak Türkmenlerinin Irak Parlamentosundaki Milletvekilleri, Siyasî Parti Başkanları ve Türkmen fikir ve kanaat önderleri genişle

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.