Faaliyetler

Irak Türkleri Derneği’nden Irak İstanbul Başkonsolosluğu'na ziyaret

 

Kurum ve kuruluşlara yapılan ziyaretler kapsamında, Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (ITKYD) Genel Başkanı Mehmet Tütüncü, Başkan Yardımcıları Nihat Bacalan ve Ömer Köprülü’den oluşan bir heyet, İstanbul’da bulunan Irak İstanbul Başkonsolosu Ahmed Al-Kamaly’ye ziyarette bulundu.

 

Konsolosluk ile olan ilişkileri güçlendirmek ve ortak faaliyet yapmak amacıyla 29 Mart 2011 tarihinde bir araya gelen yetkililer, vatandaşların yaşadıkları sıkıntıları ve çözümlerini de ele aldılar.

 

Yurtdışında olan Irak vatandaşlarının, Irak’taki güvenlik durumu sebebiyle özellikle resmi belgeleri temin etmekte zorluk yaşadığını belirten ITKYD Genel Başkanı Mehmet Tütüncü, Konsolosluktan bu konuda vatandaşlara yardımcı olunmasını ve Irak Dışişleri Bakanlığı ile bağlantılı olarak birtakım belgelerin İstanbul Başkonsolosluğundan verilmesi için girişimlerde bulunulması gerektiğini vurguladı.

 

Konsolosluk kapısının vatandaşlara her zaman açık olduğunu ve bundan duydukları memnuniyeti dile getiren Dernek heyeti, Irak Türkleri Derneği etkinliklerinde Konsolosluk yetkililerini her zaman görmekten mutluluk duyacaklarını belirtti.

 

Iraklılara ellerinden gelen her türlü yardımı yapmaya hazır olduklarını ve yapılan ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirten Başkonsolos Al-Kamali, Türk-Irak ilişkileri ve Irak’taki son gelişmeler hakkında fikir alışverişinde bulundu.


Faaliyetler

Derneğimizin Gençlerinden Ankara'ya Ziyaret

Merkezi İstanbul'da bulunan Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nden bir grup Türkmen genci, Ankara’da Dışişleri Bakanlığı, partiler, milletvekilleri başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar ile görüştü.

İSTANBUL BOĞAZI'NDA GELENEKSEL TÜRKMEN İFTARI

İstanbul'daki Türkmen aileleri geleneksel tekne iftarında bir araya geldi. Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezinin her yıl düzenlediği Boğaz'da teknede iftar programı bu yıl 300'den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşti.

IRAK TÜRKMENLERİ 2.ULUSLARARASI YÖRÜK FESTİVALİ VE 23. YÖRÜK TÜRKMEN ŞÖLENİ’NE RENK KATTI

Antalya Yörükler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenledikleri “2.Uluslararası Antalya Yörük Festivali ve 23. Yörük Türkmen Şöleni 6-7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

ERBİL'DEN İSTANBUL'A GENÇLİK RÜZGARI

Nevruz Kutlamaları kapsamında Erbil'den İstanbul'a gelen ve aralarında çoğunluğu Erbilli, 30 kişilik gençlik grubu İstanbul'daki Türkmen hemşehrileri ile bir araya geldi.

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.