Faaliyetler

Irak Türkleri Derneği’nden Irak İstanbul Başkonsolosluğu'na ziyaret

 

Kurum ve kuruluşlara yapılan ziyaretler kapsamında, Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (ITKYD) Genel Başkanı Mehmet Tütüncü, Başkan Yardımcıları Nihat Bacalan ve Ömer Köprülü’den oluşan bir heyet, İstanbul’da bulunan Irak İstanbul Başkonsolosu Ahmed Al-Kamaly’ye ziyarette bulundu.

 

Konsolosluk ile olan ilişkileri güçlendirmek ve ortak faaliyet yapmak amacıyla 29 Mart 2011 tarihinde bir araya gelen yetkililer, vatandaşların yaşadıkları sıkıntıları ve çözümlerini de ele aldılar.

 

Yurtdışında olan Irak vatandaşlarının, Irak’taki güvenlik durumu sebebiyle özellikle resmi belgeleri temin etmekte zorluk yaşadığını belirten ITKYD Genel Başkanı Mehmet Tütüncü, Konsolosluktan bu konuda vatandaşlara yardımcı olunmasını ve Irak Dışişleri Bakanlığı ile bağlantılı olarak birtakım belgelerin İstanbul Başkonsolosluğundan verilmesi için girişimlerde bulunulması gerektiğini vurguladı.

 

Konsolosluk kapısının vatandaşlara her zaman açık olduğunu ve bundan duydukları memnuniyeti dile getiren Dernek heyeti, Irak Türkleri Derneği etkinliklerinde Konsolosluk yetkililerini her zaman görmekten mutluluk duyacaklarını belirtti.

 

Iraklılara ellerinden gelen her türlü yardımı yapmaya hazır olduklarını ve yapılan ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirten Başkonsolos Al-Kamali, Türk-Irak ilişkileri ve Irak’taki son gelişmeler hakkında fikir alışverişinde bulundu.


Faaliyetler

Kerkük Vakfı Başkanı İzzettin Kerkük'ün gençlerle buluşması

Türkmeneli Fikir Kulübü (TFK) ziyaretleri kapsamında, Kerkük Vakfı Başkanı İzzettin Kerkük ile bir araya gelindi.

Gençlik toplantılarına devam ediliyor

Belirili aralılarla yapılan ve öğrencilerin fikirlerinin, öneri ve sorunlarının tartışıldığı sohbet toplantısı 9 Ekim 2009 tarihinde yapıldı.

Cumhurbaşkanı Gül, Türkmen Kanaat Önderleri İle İftar Yemeğinde buluştu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bir kısmı Irak'tan gelen Türkmen kanaat önderleri ile iftar yemeğinde bir araya geldi.

“Kerkük Katliamı’nın 50. Yıldönümü” Anma Toplantısı Yapıldı

Kerkük Katliamının 50. yıldönümü dolayısıyla İstanbul’da bir anma toplantısı düzenlendi. Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel merkezinde düzenlenen toplantıya Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Danışmanı Erşat Hürmüzlü, Musul Vali Eski Yardımc

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.