Faaliyetler

Türkmeneli Dernekler Federasyonu (TÜFED) Kerkük ve Bağdat'ta Önemli Toplantılar Düzenledi

Toplantıda Türkmenlerin bugünü değerlendirildi; ayrıca Avrupa Birliği, Türkiye ve Türki Cumhuriyetlerin Parlemantolarına sunulmak üzere Tarihi Türkmen Deklarasyonu üzerinde görüş taatisinde bulunuldu.Toplantıda çok önemli görüşler ortaya atıldı. Ayrıca önümüzdeki aylarda yapılması gerekenler üzerinde duruldu.

Kerkük'teki toplantıya ITC Başkanı Erşat Salihi, Türkmen Parti Başkanları ve Başkan vekilleri katıldı.

Bağdat'taki toplantıya ise Türkmen Bakan, Milletvekili, Türkmen Bakan Vekili ve diğer Türkmen Parti yetkilileri katıldı.

Yoğun ilgi gören her iki toplantıya TÜFED Başkanı Dr. Aydın Beyatlı başkanlık etti.


Faaliyetler

Derneğimizin Gençlerinden Ankara'ya Ziyaret

Merkezi İstanbul'da bulunan Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nden bir grup Türkmen genci, Ankara’da Dışişleri Bakanlığı, partiler, milletvekilleri başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar ile görüştü.

İSTANBUL BOĞAZI'NDA GELENEKSEL TÜRKMEN İFTARI

İstanbul'daki Türkmen aileleri geleneksel tekne iftarında bir araya geldi. Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezinin her yıl düzenlediği Boğaz'da teknede iftar programı bu yıl 300'den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşti.

IRAK TÜRKMENLERİ 2.ULUSLARARASI YÖRÜK FESTİVALİ VE 23. YÖRÜK TÜRKMEN ŞÖLENİ’NE RENK KATTI

Antalya Yörükler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenledikleri “2.Uluslararası Antalya Yörük Festivali ve 23. Yörük Türkmen Şöleni 6-7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

ERBİL'DEN İSTANBUL'A GENÇLİK RÜZGARI

Nevruz Kutlamaları kapsamında Erbil'den İstanbul'a gelen ve aralarında çoğunluğu Erbilli, 30 kişilik gençlik grubu İstanbul'daki Türkmen hemşehrileri ile bir araya geldi.

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.