Faaliyetler

Türkmeneli Dernekler Federasyonu (TÜFED) Kerkük ve Bağdat'ta Önemli Toplantılar Düzenledi

Toplantıda Türkmenlerin bugünü değerlendirildi; ayrıca Avrupa Birliği, Türkiye ve Türki Cumhuriyetlerin Parlemantolarına sunulmak üzere Tarihi Türkmen Deklarasyonu üzerinde görüş taatisinde bulunuldu.Toplantıda çok önemli görüşler ortaya atıldı. Ayrıca önümüzdeki aylarda yapılması gerekenler üzerinde duruldu.

Kerkük'teki toplantıya ITC Başkanı Erşat Salihi, Türkmen Parti Başkanları ve Başkan vekilleri katıldı.

Bağdat'taki toplantıya ise Türkmen Bakan, Milletvekili, Türkmen Bakan Vekili ve diğer Türkmen Parti yetkilileri katıldı.

Yoğun ilgi gören her iki toplantıya TÜFED Başkanı Dr. Aydın Beyatlı başkanlık etti.


Faaliyetler

İstanbul'daki Türkmen Kadınları Anneler Gününü Kutladı

Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanan anneler günü münasebetiyle Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel merkezinde bir araya gelen Türkmen kadınları birbirleriyle görüşme ve sohbet etme fırsatı buldu.

Türkmen Derneklerinin Türkmen Davasındaki Rolü ve Güncel Sorunları

ORSAM’ın Türkmen Aydınları Toplantıları dizisinin beşincisi 14 Kasım 2009’da gerçekleştirildi. “Türkiye’deki Türkmen Derneklerinin Türkmen Davasındaki Rolü ve Güncel Sorunları” konulu toplantıya Türkiye’nin farklı illerinden çok sayıda Türkmen aydını ile

Kahvaltı Toplantıları sürüyor

Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi'nde yapılan ve geleneksel hale gelen

Irak Türkmen Liderleri Ortak Çalışma Kararı aldı

Bilkent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve tanınmış Türkmen şahsiyeti Prof. Dr. İhsan Doğramacı'nın davetine icabet eden Irak Türkmenlerinin Irak Parlamentosundaki Milletvekilleri, Siyasî Parti Başkanları ve Türkmen fikir ve kanaat önderleri genişle

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.