Faaliyetler

TARİHİ TÜRKMEN DEKLARASYONU İSTANBUL'DA GÖRÜŞÜLDÜ

Tarihi Türkmen Deklarasyonunun hazırlanması amacıyla bir dizi görüşmeler yapan Türkmeneli Dernekler Federasyonu (TÜFED) bu kez İstanbul'daki Türkmenlerin görüşlerini almak üzere bir toplantı düzenledi.

TÜFED Başkanı Dr. Aydın Beyatlı başkanlığında yapılan toplantıda TÜFED üyesi kuruluşlar, Türkmen sivil toplum kuruluş (STK) başkan ve yöneticileri ile önemli şahsiyetler hazır bulundu. 20 Mart 2016 tarihinde Akgün Otelinde yapılan görüşmede katılımcılar Tarihi Türkmen Deklarasyonu hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Kerkük ve Bağdat'ta yapılan toplantılarda Türkmen bakan, milletvekili, siyasi parti ve STK başkan ve yöneticileri ile önde gelen şahsiyetlerinin deklarasyon konusundaki görüş ve önerileri alınmıştı.

Türkmenlere Yapılan haksızlıklar ve uğradıkları katliamlar karşısında verdikleri haklı mücadelelerini uluslararası mahfillerde anlatmak, başta Türkiye Büyük Millet Meclisi, komşu ülkeler, Türk Cumhuriyetleri ve Avrupa parlamentolarından destek sağlamak amacı hazırlanan deklarasyonun, Türkmenlerin tüm kesimlerinin görüşleri alındıktan sonra yayınlanması planlanmaktadır.


Faaliyetler

Kerkük Vakfı Başkanı İzzettin Kerkük'ün gençlerle buluşması

Türkmeneli Fikir Kulübü (TFK) ziyaretleri kapsamında, Kerkük Vakfı Başkanı İzzettin Kerkük ile bir araya gelindi.

Gençlik toplantılarına devam ediliyor

Belirili aralılarla yapılan ve öğrencilerin fikirlerinin, öneri ve sorunlarının tartışıldığı sohbet toplantısı 9 Ekim 2009 tarihinde yapıldı.

Cumhurbaşkanı Gül, Türkmen Kanaat Önderleri İle İftar Yemeğinde buluştu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bir kısmı Irak'tan gelen Türkmen kanaat önderleri ile iftar yemeğinde bir araya geldi.

“Kerkük Katliamı’nın 50. Yıldönümü” Anma Toplantısı Yapıldı

Kerkük Katliamının 50. yıldönümü dolayısıyla İstanbul’da bir anma toplantısı düzenlendi. Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel merkezinde düzenlenen toplantıya Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Danışmanı Erşat Hürmüzlü, Musul Vali Eski Yardımc

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.