Faaliyetler

TARİHİ TÜRKMEN DEKLARASYONU İSTANBUL'DA GÖRÜŞÜLDÜ

Tarihi Türkmen Deklarasyonunun hazırlanması amacıyla bir dizi görüşmeler yapan Türkmeneli Dernekler Federasyonu (TÜFED) bu kez İstanbul'daki Türkmenlerin görüşlerini almak üzere bir toplantı düzenledi.

TÜFED Başkanı Dr. Aydın Beyatlı başkanlığında yapılan toplantıda TÜFED üyesi kuruluşlar, Türkmen sivil toplum kuruluş (STK) başkan ve yöneticileri ile önemli şahsiyetler hazır bulundu. 20 Mart 2016 tarihinde Akgün Otelinde yapılan görüşmede katılımcılar Tarihi Türkmen Deklarasyonu hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Kerkük ve Bağdat'ta yapılan toplantılarda Türkmen bakan, milletvekili, siyasi parti ve STK başkan ve yöneticileri ile önde gelen şahsiyetlerinin deklarasyon konusundaki görüş ve önerileri alınmıştı.

Türkmenlere Yapılan haksızlıklar ve uğradıkları katliamlar karşısında verdikleri haklı mücadelelerini uluslararası mahfillerde anlatmak, başta Türkiye Büyük Millet Meclisi, komşu ülkeler, Türk Cumhuriyetleri ve Avrupa parlamentolarından destek sağlamak amacı hazırlanan deklarasyonun, Türkmenlerin tüm kesimlerinin görüşleri alındıktan sonra yayınlanması planlanmaktadır.


Faaliyetler

İstanbul'daki Türkmen Kadınları Anneler Gününü Kutladı

Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanan anneler günü münasebetiyle Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel merkezinde bir araya gelen Türkmen kadınları birbirleriyle görüşme ve sohbet etme fırsatı buldu.

Türkmen Derneklerinin Türkmen Davasındaki Rolü ve Güncel Sorunları

ORSAM’ın Türkmen Aydınları Toplantıları dizisinin beşincisi 14 Kasım 2009’da gerçekleştirildi. “Türkiye’deki Türkmen Derneklerinin Türkmen Davasındaki Rolü ve Güncel Sorunları” konulu toplantıya Türkiye’nin farklı illerinden çok sayıda Türkmen aydını ile

Kahvaltı Toplantıları sürüyor

Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi'nde yapılan ve geleneksel hale gelen

Irak Türkmen Liderleri Ortak Çalışma Kararı aldı

Bilkent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve tanınmış Türkmen şahsiyeti Prof. Dr. İhsan Doğramacı'nın davetine icabet eden Irak Türkmenlerinin Irak Parlamentosundaki Milletvekilleri, Siyasî Parti Başkanları ve Türkmen fikir ve kanaat önderleri genişle

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.