Faaliyetler

Meclisi Ala Sorumlusu Taki İstanbul’da

Irak Yüksek İslami Meclisi (Meclisi Ala) Siyasi Büro sorumlusu Rıza Cevat Taki, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye bir ziyaret düzenledi. Bazı kuruluş yetkilileri ile bir araya gelen Taki, Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği yetkilileri ile görüştü.

 

Dernek Genel Başkanı Mehmet Tütüncü, Genel Başkan Yardımcısı Ömer Köprülü’nün derneği temsil ettiği toplantıda 140. madde ve Irak’ın güncel sorunları üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu. Türkmenlerin belirli konulardaki görüşlerini almak üzere çeşitli görüşmeler yaptığını belirten Taki, “Türkmenler Irak’ın temel unsurlarından olup, hiç kimsenin onların düşüncelerini yok sayamaz” dedi.

 

Meclisi Ala sorumlusunun eşi ise, Dernek başkan ve yardımcısının eşleri ile sohbet ederek, Türkmen kadınlarının İstanbul’daki faaliyetleri hakkında bilgi aldı.


Faaliyetler

Derneğimizin Gençlerinden Ankara'ya Ziyaret

Merkezi İstanbul'da bulunan Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nden bir grup Türkmen genci, Ankara’da Dışişleri Bakanlığı, partiler, milletvekilleri başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar ile görüştü.

İSTANBUL BOĞAZI'NDA GELENEKSEL TÜRKMEN İFTARI

İstanbul'daki Türkmen aileleri geleneksel tekne iftarında bir araya geldi. Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezinin her yıl düzenlediği Boğaz'da teknede iftar programı bu yıl 300'den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşti.

IRAK TÜRKMENLERİ 2.ULUSLARARASI YÖRÜK FESTİVALİ VE 23. YÖRÜK TÜRKMEN ŞÖLENİ’NE RENK KATTI

Antalya Yörükler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenledikleri “2.Uluslararası Antalya Yörük Festivali ve 23. Yörük Türkmen Şöleni 6-7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

ERBİL'DEN İSTANBUL'A GENÇLİK RÜZGARI

Nevruz Kutlamaları kapsamında Erbil'den İstanbul'a gelen ve aralarında çoğunluğu Erbilli, 30 kişilik gençlik grubu İstanbul'daki Türkmen hemşehrileri ile bir araya geldi.

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.