Haberler

IRAK İSTANBUL BAŞKONSOLOSUNA ZİYARET

2 Mart 2016


Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (ITKYD) yönetim kurulundan bir heyet Irak Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğuna nezaket ziyaretinde bulundu.

2 Mart 2016 Salı günü Başkonsolosun makamında yapılan görüşmeye Irak Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Hasan Sawadi Abo Tabik ile ITKYD Genel Başkanı Mehmet Tütüncü ve beraberindeki heyet katıldı.

Irak ve Türkiye'deki gelişmeler hakkında fikir alışverişinde bulunulan toplantıda Türkiye'ye sığınan Iraklıların durumu ve sıkıntıları da ele alındı.

Köklü bir kuruluşu misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkonsolos Sawadi'ye İstanbul Başkonsolosluğundaki görevinde başarı dileklerinde bulunuldu ve karşılıklı işbirliğin devam edeceği dile getirildi.

 Yorum Yap

Ad Soyad:

E-Posta:

Yorumunuz:

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiş

Faaliyetler

Derneğimizin Gençlerinden Ankara'ya Ziyaret

Merkezi İstanbul'da bulunan Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nden bir grup Türkmen genci, Ankara’da Dışişleri Bakanlığı, partiler, milletvekilleri başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar ile görüştü.

İSTANBUL BOĞAZI'NDA GELENEKSEL TÜRKMEN İFTARI

İstanbul'daki Türkmen aileleri geleneksel tekne iftarında bir araya geldi. Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezinin her yıl düzenlediği Boğaz'da teknede iftar programı bu yıl 300'den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşti.

IRAK TÜRKMENLERİ 2.ULUSLARARASI YÖRÜK FESTİVALİ VE 23. YÖRÜK TÜRKMEN ŞÖLENİ’NE RENK KATTI

Antalya Yörükler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenledikleri “2.Uluslararası Antalya Yörük Festivali ve 23. Yörük Türkmen Şöleni 6-7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

ERBİL'DEN İSTANBUL'A GENÇLİK RÜZGARI

Nevruz Kutlamaları kapsamında Erbil'den İstanbul'a gelen ve aralarında çoğunluğu Erbilli, 30 kişilik gençlik grubu İstanbul'daki Türkmen hemşehrileri ile bir araya geldi.

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.