Haberler

Türkmenelili Çocuklar 23 Nisan Gezisinde

23 Nisan 2016


Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin gençlik oluşumu Türkmeneli Fikir Kulübü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle göçmen çocuklara yönelik ikinci kez düzenlenen kültür ve eğlence temalı sosyal sorumluluk projesini gerçekleştirdi.
TFK’nın düzenlemiş olduğu ‘’Türkmeneli’nin Geleceği 23 Nisan’da El Ele’’ projesi kapsamında, Türkmeneli’nin çeşitli bölgelerinden göç ederek farklı nedenlerle evlerini, okullarını ve arkadaşlarını bırakmak zorunda kalan çocukları bu sıkıntılı ortamdan uzaklaştırmak ve bir nebze yüzlerini güldürebilmek adına Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı’na gezi ve piknik düzenlendi.
Türkiye’nin en büyük beşinci hayvanat bahçesi olan Darıca Hayvanat Bahçesi, çocuklarla birlikte yaklaşık üç saat boyunca eğitici ve eğlenceli bir şekilde gezildi.
TFK’nın gönüllü üyeleri evlerinde hazırladıkları yöresel yemekleri Dolma ve Biryani ile çocuklarla birlikte güzel bir piknik yaptılar.
Gençler çocuklarla beraber çeşitli aktiviteler ve oyunlar oynayarak eğlenceli bir gün geçirmelerine vesile oldular. Çocuklara genç TFK’lılar tarafından hazırlanan çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Diğer Fotoğraflar için: http://www.irakturkleri.org/fotografalbum.php?goster=68

 Yorum Yap

Ad Soyad:

E-Posta:

Yorumunuz:

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiş

Faaliyetler

Derneğimizin Gençlerinden Ankara'ya Ziyaret

Merkezi İstanbul'da bulunan Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nden bir grup Türkmen genci, Ankara’da Dışişleri Bakanlığı, partiler, milletvekilleri başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar ile görüştü.

İSTANBUL BOĞAZI'NDA GELENEKSEL TÜRKMEN İFTARI

İstanbul'daki Türkmen aileleri geleneksel tekne iftarında bir araya geldi. Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezinin her yıl düzenlediği Boğaz'da teknede iftar programı bu yıl 300'den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşti.

IRAK TÜRKMENLERİ 2.ULUSLARARASI YÖRÜK FESTİVALİ VE 23. YÖRÜK TÜRKMEN ŞÖLENİ’NE RENK KATTI

Antalya Yörükler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenledikleri “2.Uluslararası Antalya Yörük Festivali ve 23. Yörük Türkmen Şöleni 6-7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

ERBİL'DEN İSTANBUL'A GENÇLİK RÜZGARI

Nevruz Kutlamaları kapsamında Erbil'den İstanbul'a gelen ve aralarında çoğunluğu Erbilli, 30 kişilik gençlik grubu İstanbul'daki Türkmen hemşehrileri ile bir araya geldi.

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.