Haberler

Anneler Gününde Anlamlı Dayanışma

7 Mayıs 2016


Anneler günü münasebetiyle İstanbul'daki Türkmen kadınları bir araya geldi. 7 Mayıs 2016 tarihinde Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (ITKYD) Genel Merkezinde yapılan kahvaltılı toplantıya Türkiye'ye göç eden Türkmen kadınları yoğun ilgi gösterdi.

Yapılan kahvaltının ardından sohbet etme imkanı bulan kadınlar, göçmenlere yönelik "kadın ihtiyaç paketi" hazırlığında yardımcı oldular. İhtiyaç paketlerinde kadınlara yönelik bakım ve hijyen ürünleri hazırlanarak bir kısmı toplantı sonunda katılan göçmen kadınlara hediye edildi; kalan paketlerin ise başka yardım paketleri ile birlikte dağıtılacağı belirtildi. Toplantıda ayrıca çocuklara oyuncaklar verildi.

Toplantıda konuşan ITKYD Yönetim Kurulu Üyesi Perihan Avcı, tüm annelerin anneler gününü kutladı ve böyle günlerde bir araya gelmenin önemine değinerek "Türkmen davasının yarınlarının güvencesi, bilinçli annelerin yetiştireceği bilinçli evlatlardır" dedi. Özellikle göçmen kadınlara seslenen Avcı, kadınların etkinliklerde aktif rol almasının çok önemli olduğunu, böylece birbirlerinin hem derdinde hem sevincinde destek olacaklarını dile getirdi.

 

Diğer Fotoğraflar için: http://www.irakturkleri.org/fotografalbum.php?goster=69

 Yorum Yap

Ad Soyad:

E-Posta:

Yorumunuz:

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiş

Faaliyetler

Derneğimizin Gençlerinden Ankara'ya Ziyaret

Merkezi İstanbul'da bulunan Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nden bir grup Türkmen genci, Ankara’da Dışişleri Bakanlığı, partiler, milletvekilleri başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar ile görüştü.

İSTANBUL BOĞAZI'NDA GELENEKSEL TÜRKMEN İFTARI

İstanbul'daki Türkmen aileleri geleneksel tekne iftarında bir araya geldi. Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezinin her yıl düzenlediği Boğaz'da teknede iftar programı bu yıl 300'den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşti.

IRAK TÜRKMENLERİ 2.ULUSLARARASI YÖRÜK FESTİVALİ VE 23. YÖRÜK TÜRKMEN ŞÖLENİ’NE RENK KATTI

Antalya Yörükler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenledikleri “2.Uluslararası Antalya Yörük Festivali ve 23. Yörük Türkmen Şöleni 6-7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

ERBİL'DEN İSTANBUL'A GENÇLİK RÜZGARI

Nevruz Kutlamaları kapsamında Erbil'den İstanbul'a gelen ve aralarında çoğunluğu Erbilli, 30 kişilik gençlik grubu İstanbul'daki Türkmen hemşehrileri ile bir araya geldi.

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.