Haberler

ITC BAŞKANI VE KERKÜK MİLLETVEKİLİ ERŞAT SALİHİ İSTANBUL'DA TÜRKMENELİ GENÇLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

14 Mayıs 2016


Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşat Salihi, Türkmeneli Fikir Kulübünün (TFK) düzenlediği kahvaltılı toplantıda gençlerle bir araya geldi. 14 Mayıs 2016 tarihinde Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği genel merkezinde yapılan toplantıda Irak'taki son gelişmeler ile Türkmen gündemi değerlendirildi ve kahvaltı eşliğinde bir sohbet gerçekleştirildi.

TFK Başkanı Gönül Silav'ın yönettiği toplantıda, ITC Başkanı Salihi gençleri bir arada görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bu birlik ve beraberliğin her daim devam etmesini temenni ettiğini belirten Salihi, "Bir gün gelecek, sizler bizlerin yerine geçeceksiniz ve davamızı devam ettireceksiniz" dedi. Konuşmanın sonunda soruları yanıtlayan Salihi, merak edilen konular hakkında gençleri bilgilendirdi.

2009'dan bu yana faaliyette olan Türkmeneli Fikir Kulübü'nün çalışmalarını çok beğendiğini belirten ITC Başkanı Salihi, çalışmalarında başarı dileklerinde bulunarak gençlerin bu gruba sahip çıkmalarını ve devam etmesi için ellerinden geleni yapmaları gerektiğini belirtti.

 

Diğer Fotoğraflar için: http://www.irakturkleri.org/fotografalbum.php?goster=70

 Yorum Yap

Ad Soyad:

E-Posta:

Yorumunuz:

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiş

Faaliyetler

Derneğimizin Gençlerinden Ankara'ya Ziyaret

Merkezi İstanbul'da bulunan Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nden bir grup Türkmen genci, Ankara’da Dışişleri Bakanlığı, partiler, milletvekilleri başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar ile görüştü.

İSTANBUL BOĞAZI'NDA GELENEKSEL TÜRKMEN İFTARI

İstanbul'daki Türkmen aileleri geleneksel tekne iftarında bir araya geldi. Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezinin her yıl düzenlediği Boğaz'da teknede iftar programı bu yıl 300'den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşti.

IRAK TÜRKMENLERİ 2.ULUSLARARASI YÖRÜK FESTİVALİ VE 23. YÖRÜK TÜRKMEN ŞÖLENİ’NE RENK KATTI

Antalya Yörükler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenledikleri “2.Uluslararası Antalya Yörük Festivali ve 23. Yörük Türkmen Şöleni 6-7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

ERBİL'DEN İSTANBUL'A GENÇLİK RÜZGARI

Nevruz Kutlamaları kapsamında Erbil'den İstanbul'a gelen ve aralarında çoğunluğu Erbilli, 30 kişilik gençlik grubu İstanbul'daki Türkmen hemşehrileri ile bir araya geldi.

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.