Haberler

16. Türk Dünyası ve Uluslararası Öğrenciler Şöleni

28 Mayıs 2016


Türk Ocakları İstanbul Şubesi ve Avrasya Bir Vakfı tarafından organize edilen "16. Türk Dünyası ve Uluslararası Öğrenciler Şöleni’ne" Türkmeneli gençleri katıldı.
16.Türk Dünyası ve Uluslararası Öğrenciler Şöleni 28 Mayıs 2016 tarihide Sultanahmet Meydanı'nda gerçekleştirildi.
Şölende aralarında Azerbaycan, Kosova, Kırım, Irak, Suriye ve Endonezya'nın da bulunduğu 20’yi aşkın ülkeden öğrenciler, milli kıyafetlerini giyerek bayraklarıyla ülkelerini temsil ettiler. 
Irak Türkleri gençleri Sultanahmet Amfi Tiyatrosunda gerçekleştirilen şölende üç farklı dalda ‘’Folklor, ses-müzik ve bilgi’’ yarıştılar.
Irak Türklerini temsil eden gençlerimiz, katıldıkları yarışmanın her kategorisinde dereceye girdiler. Bilgi yarışmasında birinciliği, Folklor yarışmasında ikinciliği ve Müzik yarışması kategorisinde üçüncülük ödülüne layık görüldü.

*Bilgi Yarışması: Birincilik Ödülü 
*Folklor Yarışması: İkincilik Ödülü 
*Müzik Yarışması: Üçüncülük Ödülü

 

Diğer Fotoğraflar için: http://www.irakturkleri.org/fotografalbum.php?goster=73

 Yorum Yap

Ad Soyad:

E-Posta:

Yorumunuz:

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiş

Faaliyetler

Derneğimizin Gençlerinden Ankara'ya Ziyaret

Merkezi İstanbul'da bulunan Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nden bir grup Türkmen genci, Ankara’da Dışişleri Bakanlığı, partiler, milletvekilleri başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar ile görüştü.

İSTANBUL BOĞAZI'NDA GELENEKSEL TÜRKMEN İFTARI

İstanbul'daki Türkmen aileleri geleneksel tekne iftarında bir araya geldi. Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezinin her yıl düzenlediği Boğaz'da teknede iftar programı bu yıl 300'den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşti.

IRAK TÜRKMENLERİ 2.ULUSLARARASI YÖRÜK FESTİVALİ VE 23. YÖRÜK TÜRKMEN ŞÖLENİ’NE RENK KATTI

Antalya Yörükler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenledikleri “2.Uluslararası Antalya Yörük Festivali ve 23. Yörük Türkmen Şöleni 6-7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

ERBİL'DEN İSTANBUL'A GENÇLİK RÜZGARI

Nevruz Kutlamaları kapsamında Erbil'den İstanbul'a gelen ve aralarında çoğunluğu Erbilli, 30 kişilik gençlik grubu İstanbul'daki Türkmen hemşehrileri ile bir araya geldi.

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.