Haberler

BASIN BİLDİRİSİ

17 Temmuz 2016


Türkmeneli Dernekler Federasyonu ve Avrupa Türkmenleri Platformu
Ortak Bildirisidir:

Türkiye’de 15 Temmuz 2016 akşamında başlayan ve 16 Temmuz 2016 sabahı püskürtülen darbe girişimini Türkmen Sivil Kuruluş başkanları, yönetimi ve üyeleri
olarak şiddetle kınıyoruz.

Türk Milletinin çelik yüreği ve iradesinin önünde demokrasi dışında hiçbir gücün başarı elde edemeyeceğini bir kez daha necip Türk milleti dünyaya göstermiş oldu.

Türk Milletinin iradesinin tecelli ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisi binasına yapılan hain
saldırıyı da ayrıca kınıyoruz. Belki Türkiye Büyük Millet Meclisi binasının taşına tuğlasına zarar verebilirler ancak Türk insanının gönülden bağlı olduğu hür iradesine, vatanına, bayrağına, ülküsüne asla ve asla zarar veremeyecekleri gibi tam tersine ulvi değerlerine daha da kenetlenmelerine vesile olmuşlardır.

Bizler Irak Türkmen sivil kuruluşları temsilcileri olarak dün olduğu gibi bu gün de demokrasiye inandığımızı ve darbelerle milletin iradesine ipotek konulmasına şiddetle karşı olduğumuzu beyan ederken, bölge ülkelerinin Türkiye’deki olaylardan ders çıkarmalarını ümit ediyoruz. 
Allah Türkiye’yi ve Türk Milletini Korusun.

Dr. Aydın Beyatlı
Türkmeneli Dernekler Federasyonu
Başkanı

Sündüs Abbas
Avrupa Türkmenleri Platformu

 Yorum Yap

Ad Soyad:

E-Posta:

Yorumunuz:

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiş

Faaliyetler

Derneğimizin Gençlerinden Ankara'ya Ziyaret

Merkezi İstanbul'da bulunan Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nden bir grup Türkmen genci, Ankara’da Dışişleri Bakanlığı, partiler, milletvekilleri başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar ile görüştü.

İSTANBUL BOĞAZI'NDA GELENEKSEL TÜRKMEN İFTARI

İstanbul'daki Türkmen aileleri geleneksel tekne iftarında bir araya geldi. Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezinin her yıl düzenlediği Boğaz'da teknede iftar programı bu yıl 300'den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşti.

IRAK TÜRKMENLERİ 2.ULUSLARARASI YÖRÜK FESTİVALİ VE 23. YÖRÜK TÜRKMEN ŞÖLENİ’NE RENK KATTI

Antalya Yörükler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenledikleri “2.Uluslararası Antalya Yörük Festivali ve 23. Yörük Türkmen Şöleni 6-7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

ERBİL'DEN İSTANBUL'A GENÇLİK RÜZGARI

Nevruz Kutlamaları kapsamında Erbil'den İstanbul'a gelen ve aralarında çoğunluğu Erbilli, 30 kişilik gençlik grubu İstanbul'daki Türkmen hemşehrileri ile bir araya geldi.

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.