Haberler

Beşiktaş Futbol Turnuvası Düzenlendi

11 Kasım 2016


Türkiye'nin önde gelen ve kadim spor kulüplerinde biri olan Beşiktaş Spor Kulubü'nün Kerkük ziyareti kapsamında,  Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Türkmeneli Eğitim ve Dayanışma Seferi sloganı adı altında, Türkmen Spor Kulübünde Beşiktaş futbol turnuvası düzenlendi.
Turnuvaya, Musalla Spor Kulübü, Kale Spor Kulübü, Beşiktaş ve Türkmen Spor Kulübü olmak üzere 4 takım katıldı.1903 Kara Kartallar Derneği başkanı Cengiz Sarıkaya’nında hazır bulunduğu futbol turnuvasında takımlar kupa için ter döktü.Turnuvanın gülen yüzü birinciliği alan Kale Spor Kulübü oldu.Turnuvanın ardından spor kulüpleri başkanları ve 1903 Kara Kartallar Derneği Başkanı Cengiz Sarıkaya tarafından futbolculara ve teknik direktörlere hediler ve formalar dağıtıldı.
1903 Kara Kartallar Derneği başkanı Cengiz Sarıkaya konuşmasında düzenledikleri organizasyon hakkında bilgi verdi.
Türkmen Spor Kulübü başkanı Faik Cemil ve Musalla Spor Kulübü başkanı Eyat Kadir ise konuşmalarında turnuvayı ve  ziyaratten duydukları memnuniyetleri dile getirildiler.

Kaynak: www.turkmenelitv.comYorum Yap

Ad Soyad:

E-Posta:

Yorumunuz:

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiş

Faaliyetler

Derneğimizin Gençlerinden Ankara'ya Ziyaret

Merkezi İstanbul'da bulunan Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nden bir grup Türkmen genci, Ankara’da Dışişleri Bakanlığı, partiler, milletvekilleri başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar ile görüştü.

İSTANBUL BOĞAZI'NDA GELENEKSEL TÜRKMEN İFTARI

İstanbul'daki Türkmen aileleri geleneksel tekne iftarında bir araya geldi. Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezinin her yıl düzenlediği Boğaz'da teknede iftar programı bu yıl 300'den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşti.

IRAK TÜRKMENLERİ 2.ULUSLARARASI YÖRÜK FESTİVALİ VE 23. YÖRÜK TÜRKMEN ŞÖLENİ’NE RENK KATTI

Antalya Yörükler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenledikleri “2.Uluslararası Antalya Yörük Festivali ve 23. Yörük Türkmen Şöleni 6-7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

ERBİL'DEN İSTANBUL'A GENÇLİK RÜZGARI

Nevruz Kutlamaları kapsamında Erbil'den İstanbul'a gelen ve aralarında çoğunluğu Erbilli, 30 kişilik gençlik grubu İstanbul'daki Türkmen hemşehrileri ile bir araya geldi.

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.