Haberler

IRAK TÜRKLERİ DERNEĞİ YENİ YÖNETİMİNİ SEÇTİ

3 Aralık 2016


Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Olağan Genel Kurul Toplantısı, 3 Aralık 2016 Cumartesi günü, Dernek genel merkezinde yapıldı. 
Toplantı, Genel Başkan Mehmet Tütüncü’nün açılış konuşması ile başladı, ardından şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve Fatiha okundu.

Gündem gereği divan heyeti seçimine geçildi. Divan başkanlığına Kemal Beyatlı, katipliğe ise Sara Hürmüzlü ve Murat Salihi getirildi. Toplantıda 2 yıllık çalışmalar hakkında üyelere bilgi verildi. Ardından mali rapor, denetleme raporu ve diğer raporlar okunarak ibra edildi. Sonrasında yeni yönetim seçimine geçilerek, Mehmet Tütüncü’nün sunmuş olduğu liste seçildi. Listeye göre yeni yönetim kurulu aşağıdaki isimlerden oluşmaktadır: 
Mehmet Tütüncü, Diyar Erbil, Perihan Avcı, Yılmaz Köprülü, Ümit Hikmet, Eyüp Kerem, Saadet Yurdürün, Deniz Musa, Gönül Silav, İmat Kasap, Çiçek Silav, Nurbala Avcı, Sara Hürmüzlü, Şahin Rauf.

Böylelikle tüm şubelerle birlikte Genel Merkez'in de genel kurulu tamamlandı.

 Yorum Yap

Ad Soyad:

E-Posta:

Yorumunuz:

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiş

Faaliyetler

Derneğimizin Gençlerinden Ankara'ya Ziyaret

Merkezi İstanbul'da bulunan Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nden bir grup Türkmen genci, Ankara’da Dışişleri Bakanlığı, partiler, milletvekilleri başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar ile görüştü.

İSTANBUL BOĞAZI'NDA GELENEKSEL TÜRKMEN İFTARI

İstanbul'daki Türkmen aileleri geleneksel tekne iftarında bir araya geldi. Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezinin her yıl düzenlediği Boğaz'da teknede iftar programı bu yıl 300'den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşti.

IRAK TÜRKMENLERİ 2.ULUSLARARASI YÖRÜK FESTİVALİ VE 23. YÖRÜK TÜRKMEN ŞÖLENİ’NE RENK KATTI

Antalya Yörükler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenledikleri “2.Uluslararası Antalya Yörük Festivali ve 23. Yörük Türkmen Şöleni 6-7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

ERBİL'DEN İSTANBUL'A GENÇLİK RÜZGARI

Nevruz Kutlamaları kapsamında Erbil'den İstanbul'a gelen ve aralarında çoğunluğu Erbilli, 30 kişilik gençlik grubu İstanbul'daki Türkmen hemşehrileri ile bir araya geldi.

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.