Haberler

Türkmen Liderlerden İstanbul'da tedavi gören Kerkük Güvenlik Dairesi sorumlusu Yarbay Abdülemir Asgar'a ziyaret

26 Aralık 2016


Kerkük'te, 24 Ekim 2016'da uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan ve tedavi olmak üzere İstanbul'a getirilen, Kerkük Güvenlik Dairesi sorumlusu Yarbay Abdülemir ASGAR, ITC Genel Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşat SALİHİ, Selahaddin İli Milletvekili Niyazi MİMAROĞLU, Irak Türkleri Derneği Genel Başkanı Mehmet TÜTÜNCÜ ve beraberlerindeki heyet tarafından tedavi gördüğü hastanede ziyaret edildi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ASGAR, Türkmen olmanın bedelini ödediklerini belirtti. Geçmiş olsun dileklerini ileten ITC Başkanı SALİHİ, Türkmen olmanın bedelini Tuzhurmatu'da, Kerkük'te ve özellikle bugünlerde Telafer'de ödediklerini dile getirdi. Türkmenlere yönelik saldırılara ilişkin tahkikatların sonuçlandırılmadığının da altını çizdi.Yorum Yap

Ad Soyad:

E-Posta:

Yorumunuz:

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiş

Faaliyetler

Derneğimizin Gençlerinden Ankara'ya Ziyaret

Merkezi İstanbul'da bulunan Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nden bir grup Türkmen genci, Ankara’da Dışişleri Bakanlığı, partiler, milletvekilleri başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar ile görüştü.

İSTANBUL BOĞAZI'NDA GELENEKSEL TÜRKMEN İFTARI

İstanbul'daki Türkmen aileleri geleneksel tekne iftarında bir araya geldi. Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezinin her yıl düzenlediği Boğaz'da teknede iftar programı bu yıl 300'den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşti.

IRAK TÜRKMENLERİ 2.ULUSLARARASI YÖRÜK FESTİVALİ VE 23. YÖRÜK TÜRKMEN ŞÖLENİ’NE RENK KATTI

Antalya Yörükler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenledikleri “2.Uluslararası Antalya Yörük Festivali ve 23. Yörük Türkmen Şöleni 6-7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

ERBİL'DEN İSTANBUL'A GENÇLİK RÜZGARI

Nevruz Kutlamaları kapsamında Erbil'den İstanbul'a gelen ve aralarında çoğunluğu Erbilli, 30 kişilik gençlik grubu İstanbul'daki Türkmen hemşehrileri ile bir araya geldi.

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.