Haberler

ERŞAT SALİHİ'YE DESTEK BİLDİRİSİ

30 Aralık 2016


Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı ve Kerkük Milletvekili Sayın Erşat Salihi, 28 Aralık 2016 tarihinde, Ekim ayında DAİŞ'in Kerkük'te gerçekleştirdiği, özellikle Türkmen bölgelerinin hedef alındığı ve PKK'nın şehre sızmasına neden olan saldırılardan sonra Kerkük'e bağlı Havice bölgesinin DAİŞ'ten kurtarılmasının önemi ile ilgili bir açıklamada bulunmuştur. Bu açıklamada bölgenin teröristlerden temizlenmediği sürece Kerkük'ün yeniden bir DAİŞ saldırısı ile karşı karşıya kalabileceğini, bu sebeple bölgenin kurtarılması adına acilen bir operasyonun gerekli olduğunu belirtmiştir. Başkan Salihi, bu amaçla Irak Başbakanı Haydar El-Abadi'ye, Kerkük'e acil askeri güç göndermesi çağrısında bulunmuştur.

Bunun üzerine Bölgesel Kürt Yönetimi yetkilileri, bazı parlamenterler ve özellikle Talabani'ye bağlı KYB Güvenlik Peşmerge Komutanı tehdit ve hakaret dolu mesajlar yayınlayarak halkın seçtiği bir milletvekili olan liderimizin dokunulmazlığının kaldırılması ve yargılanması talebinde bulunmuştur.

Başkan Salihi'ni, DAİŞ terörüne karşı Bağdat Hükümeti'nden yardım talep etmesinden doğal bir durum yoktur. Kerkük'ün güvenliğine ilişkin makamlarına fiili olarak el koyan Bölgesel Kürt Yönetimi yetkililerinin bundan rahatsızlık duyması altta yatan tehlikeye ve gizli ajandaya işaret etmektedir.

Ancak yapılan karalama girişimleri, sarf edilen hakaret ve tehditler, önce liderimiz Erşat Salihi'yi sonra da biz Türkmen halkını bir nebze bile olsa yıldırmaya yetmeyecektir. Ömrünü Türkmen davasına adamış, bu yolda gördüğü hiçbir eziyetin, verdiği hiçbir kaybın kendisini yıldırmasına izin vermeyen liderimiz bu boş, mesnetsiz söylem ve talepler karşısında da dimdik ayakta duracaktır. Tehditler ancak korkakları yıldırır. Türkmen milleti ilelebet mücadeleye devam edecektir!

Türkmen halkı olarak, Irak Hükümeti'ni Türkmen lideri ve Kerkük Milletvekili Sayın Erşat Salihi'yi tehditlere karşı korumaya, dokunulmazlığının kaldırılması konusundaki ciddiyetsiz ve yıldırma maksatlı iddiaları dikkate almamaya ve terör örgütü DAİŞ konusunda Başkan Salihi'nin işaret ettiği Kerkük'teki operasyonu bir an önce başlatılmaya davet ediyoruz.


MEHMET TÜTÜNCÜ

IRAK TÜRKLERİ KÜLTÜR ve YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 
GENEL BAŞKANIYorum Yap

Ad Soyad:

E-Posta:

Yorumunuz:

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiş

Faaliyetler

Derneğimizin Gençlerinden Ankara'ya Ziyaret

Merkezi İstanbul'da bulunan Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nden bir grup Türkmen genci, Ankara’da Dışişleri Bakanlığı, partiler, milletvekilleri başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar ile görüştü.

İSTANBUL BOĞAZI'NDA GELENEKSEL TÜRKMEN İFTARI

İstanbul'daki Türkmen aileleri geleneksel tekne iftarında bir araya geldi. Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezinin her yıl düzenlediği Boğaz'da teknede iftar programı bu yıl 300'den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşti.

IRAK TÜRKMENLERİ 2.ULUSLARARASI YÖRÜK FESTİVALİ VE 23. YÖRÜK TÜRKMEN ŞÖLENİ’NE RENK KATTI

Antalya Yörükler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenledikleri “2.Uluslararası Antalya Yörük Festivali ve 23. Yörük Türkmen Şöleni 6-7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

ERBİL'DEN İSTANBUL'A GENÇLİK RÜZGARI

Nevruz Kutlamaları kapsamında Erbil'den İstanbul'a gelen ve aralarında çoğunluğu Erbilli, 30 kişilik gençlik grubu İstanbul'daki Türkmen hemşehrileri ile bir araya geldi.

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.