Haberler

Türkmeneli Dernekler Federasyonu Genel Kurulu'nu Gerçekleştirdi

19 Şubat 2017


Türkmeneli Dernekler Federasyonu'nun 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 18.02.2017 Cumartesi günü, Federasyon merkezinde yapıldı. Delegelerin yoğun ilgisi ile başlayan toplantıda Faaliyet Raporu, Mali Rapor, Denetleme Raporu ve Tahmini Bütçe görüşülerek oybirliğiyle kabul edildi.

Yeni Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyelerinin de seçildiği Genel Kurul'da, Türkmeneli Dernekler Federasyonu'nun Irak'ta ve diasporadayaşayan tüm Türkmen dernek ve sivil toplum kuruluşları ile dayanışma ve dirsek temasında bulunulması, Türkmen davasına hizmet veren bütün mücadele insanları ile işbirliği ve dayanışma içinde bulunulması kararı alındı.

Avrupa ve yurtdışındaki diğer dernek ve federasyonlarla iş ve söylem birliği içinde bulunulması kararının alındığı Genel Kurul'da Avrupa'ya yönelik çalışmaların hızlandırılması da istendi. Irak'ta Türkmenlerin siyasi mücadelesi için gerekli desteğin verilmesi, ortak millet meselelerinin din ve mezhep ayrımcılığı gözetilmeden sadece ve sadece Türkmen kimliği üzerinden mücadele verilmesi, bölücülüğe ve hizipçiliğe prim verilmemesi gerektiğinin vurgulandığı Genel Kurul'da her zaman ortak çalışma ve kader birliği içinde hareket edilmesi vurgulandı.

Başkanlığına Dr. Aydın Beyatlı'nın seçildiği Yönetim Kurulu'nun diğer üyeleri ise Kemal Beyatlı, Mehmet Tütüncü, Salman Nalbant, Dr. Adnan Kerküklü, Mithat İbrahim ve Saadet Yurdürün oldu.Yorum Yap

Ad Soyad:

E-Posta:

Yorumunuz:

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiş

Faaliyetler

Derneğimizin Gençlerinden Ankara'ya Ziyaret

Merkezi İstanbul'da bulunan Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nden bir grup Türkmen genci, Ankara’da Dışişleri Bakanlığı, partiler, milletvekilleri başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar ile görüştü.

İSTANBUL BOĞAZI'NDA GELENEKSEL TÜRKMEN İFTARI

İstanbul'daki Türkmen aileleri geleneksel tekne iftarında bir araya geldi. Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezinin her yıl düzenlediği Boğaz'da teknede iftar programı bu yıl 300'den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşti.

IRAK TÜRKMENLERİ 2.ULUSLARARASI YÖRÜK FESTİVALİ VE 23. YÖRÜK TÜRKMEN ŞÖLENİ’NE RENK KATTI

Antalya Yörükler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenledikleri “2.Uluslararası Antalya Yörük Festivali ve 23. Yörük Türkmen Şöleni 6-7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

ERBİL'DEN İSTANBUL'A GENÇLİK RÜZGARI

Nevruz Kutlamaları kapsamında Erbil'den İstanbul'a gelen ve aralarında çoğunluğu Erbilli, 30 kişilik gençlik grubu İstanbul'daki Türkmen hemşehrileri ile bir araya geldi.

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.