Haberler

İSTANBUL’DAKİ TÜRKMEN KADINLARI KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

6 Mart 2017


Türk Dünyası kadınları, Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, İstanbul’da bir araya geldi. Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından, 4 Mart 2017 Cumartesi tarihinde düzenlenen Kadınlar Günü etkinliği bu sene de Üsküdar Belediyesi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. Toplantıda açılış konuşmasını yapan ITKYD Genel Sekreteri Saadet Yurdürün, “Toplumumuzun varlığını sürdürebilmesi için mücadeleye devam etmeliyiz. Bu mücadele öncelikle birbirimizle yakın ilişkilerimizi sürdürmemizle başlar. Bir yandan da çocuklarımıza ve gençlerimize dava bilincini aşılamak ile olur,” dedi.

Yoğun ilginin olduğu programa yalnızca Türkmen kadınları değil Türk Dünyası’nın birçok yerinden kadınlar da iştirak etti. Panele konuşmacı olarak katılan ve “Zarafet ve Görgü Kuralları” konusunda çeşitli kuruluşlarda ders veren Saliha Emiroğlu “ Kadın Zarafeti” konulu bir konuşma yaptı. Programda ayrıca İstanbul Azerbaycan Kültür Evi’nden Dilber İsmailova da kadın konulu bir şiir seslendirdi.

Türk Dünyası’ndan birbirinden güzel kıyafetlerin sergilendiği defile büyük beğeni topladı. Ardından Dernek’in kadınlar korosu sevilen Türkmen türkülerini seslendirdi. Program Türkmen genci Ömer Nalbant’ın söylediği türkülerle sona erdi.Yorum Yap

Ad Soyad:

E-Posta:

Yorumunuz:

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiş

Faaliyetler

Derneğimizin Gençlerinden Ankara'ya Ziyaret

Merkezi İstanbul'da bulunan Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nden bir grup Türkmen genci, Ankara’da Dışişleri Bakanlığı, partiler, milletvekilleri başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar ile görüştü.

İSTANBUL BOĞAZI'NDA GELENEKSEL TÜRKMEN İFTARI

İstanbul'daki Türkmen aileleri geleneksel tekne iftarında bir araya geldi. Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezinin her yıl düzenlediği Boğaz'da teknede iftar programı bu yıl 300'den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşti.

IRAK TÜRKMENLERİ 2.ULUSLARARASI YÖRÜK FESTİVALİ VE 23. YÖRÜK TÜRKMEN ŞÖLENİ’NE RENK KATTI

Antalya Yörükler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenledikleri “2.Uluslararası Antalya Yörük Festivali ve 23. Yörük Türkmen Şöleni 6-7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

ERBİL'DEN İSTANBUL'A GENÇLİK RÜZGARI

Nevruz Kutlamaları kapsamında Erbil'den İstanbul'a gelen ve aralarında çoğunluğu Erbilli, 30 kişilik gençlik grubu İstanbul'daki Türkmen hemşehrileri ile bir araya geldi.

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.