Haberler

KADINLARIMIZDAN AİLELERE ANLAMLI ZİYARET

11 Mart 2017


Dünya Kadınlar Haftası etkinlikleri kapsamında zor durumda olan bazı Türkmen ailelere ziyarette bulunuldu.

Derneğimiz yönetim kurulu üyeleri Perihan Avcı ve Saadet Yurdürün önceden belirlenen bazı evleri ziyaret etti.

Aralarında yeni doğan bebekli aile, yetim çocuklarını zorluklarla büyütmeye çalışan bir anne, hasta olduğu halde iki ailenin geçimini sağlamaya çalışan bir aile babası ve zor koşullarda yaşayan bazı sığınmacı ailelerin olduğu evler ziyaret edildi ve kendilerine bazı hediye ve yardımlar sunuldu. Ailelerin yaşadıkları zorlukları tespit eden yönetim kurulu üyelerimiz durumu raporlayarak yönetim kuruluna sundu. Söz konusu bazı sorunların çözümü için çalışmalar başlatıldı.

Yapılan ziyaretten duydukları büyük memnuniyeti dile getiren ailelere yeniden ziyaret sözü veren Dernek yöneticileri, sorunların kısa sürede çözülmesi için uğraş verileceğini belirtti.Yorum Yap

Ad Soyad:

E-Posta:

Yorumunuz:

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiş

Faaliyetler

Derneğimizin Gençlerinden Ankara'ya Ziyaret

Merkezi İstanbul'da bulunan Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nden bir grup Türkmen genci, Ankara’da Dışişleri Bakanlığı, partiler, milletvekilleri başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar ile görüştü.

İSTANBUL BOĞAZI'NDA GELENEKSEL TÜRKMEN İFTARI

İstanbul'daki Türkmen aileleri geleneksel tekne iftarında bir araya geldi. Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezinin her yıl düzenlediği Boğaz'da teknede iftar programı bu yıl 300'den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşti.

IRAK TÜRKMENLERİ 2.ULUSLARARASI YÖRÜK FESTİVALİ VE 23. YÖRÜK TÜRKMEN ŞÖLENİ’NE RENK KATTI

Antalya Yörükler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenledikleri “2.Uluslararası Antalya Yörük Festivali ve 23. Yörük Türkmen Şöleni 6-7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

ERBİL'DEN İSTANBUL'A GENÇLİK RÜZGARI

Nevruz Kutlamaları kapsamında Erbil'den İstanbul'a gelen ve aralarında çoğunluğu Erbilli, 30 kişilik gençlik grubu İstanbul'daki Türkmen hemşehrileri ile bir araya geldi.

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.