Haberler

"Bölgedeki Son Gelişmeler Işığında Irak ve Suriye Türkmenleri"

1 Mayıs 2017


Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bursa Temsilciliği tarafından Ördekli Kültür Merkezinde "Bölgedeki Son Gelişmeler Işığında Irak ve Suriye Türkmenleri" konulu panel düzenlendi. 
Panel, saygı duruşu ve Fatiha ile başladı, ardından selamlama konuşmasını Derneğin Bursa Temsilcisi Mustafa Vacid Ağaoğlu yaptı ve daha sonra da Bursa Vali Yard. İbrahim Avcı, CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, MHP Bursa İl Başkanı Tevfik Topçu ve BBP Bursa İl Başkanı V. ve Nilüfer İlçe Başkanı Mustafa Aydın birer protokol konuşması yaparak Türkmen davasına destek verdiklerini bildirdiler.
Ardından da programın ana kısmına geçildi, ITKYD Genel Başkanı Mehmet Tütüncü'nün başkanlığında Suriye Türkmen Meclisi eski Genel Başkanı Abdurrahman Mustafa Suriye Türkmenleri hakkında ve Türkmeneli Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Dr. Aydın Beyatlı da Irak Türkmenleri ve Kerkük'teki son bayrak krizi hakkında ayrı ayrı detaylı bilgi verdiler.
Programa; Bursa Milletvekilleri, muhtelif siyasi parti il ve ilçe başkanları, Belediye Meclisi üyeleri, Ocaklar, Sivil Toplum ve Dernekler Başkanı ve temsilcileri, akademisyenler, yerli ve uluslararası öğrenciler ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.
MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekil İsmet Büyükataman, AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten, AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ve AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç birer telegraaf göndererek programı düzenleyenleri tebrik edip, hayırlara vesile olmasını dilediler.Yorum Yap

Ad Soyad:

E-Posta:

Yorumunuz:

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiş

Faaliyetler

Derneğimizin Gençlerinden Ankara'ya Ziyaret

Merkezi İstanbul'da bulunan Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nden bir grup Türkmen genci, Ankara’da Dışişleri Bakanlığı, partiler, milletvekilleri başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar ile görüştü.

İSTANBUL BOĞAZI'NDA GELENEKSEL TÜRKMEN İFTARI

İstanbul'daki Türkmen aileleri geleneksel tekne iftarında bir araya geldi. Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezinin her yıl düzenlediği Boğaz'da teknede iftar programı bu yıl 300'den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşti.

IRAK TÜRKMENLERİ 2.ULUSLARARASI YÖRÜK FESTİVALİ VE 23. YÖRÜK TÜRKMEN ŞÖLENİ’NE RENK KATTI

Antalya Yörükler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenledikleri “2.Uluslararası Antalya Yörük Festivali ve 23. Yörük Türkmen Şöleni 6-7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

ERBİL'DEN İSTANBUL'A GENÇLİK RÜZGARI

Nevruz Kutlamaları kapsamında Erbil'den İstanbul'a gelen ve aralarında çoğunluğu Erbilli, 30 kişilik gençlik grubu İstanbul'daki Türkmen hemşehrileri ile bir araya geldi.

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.