Haberler

BÜYÜK DAVA ADAMI İZZETTİN KERKÜK MEZARI BAŞINDA ANILDI

4 Mayıs 2017


Kerkük'ün Sönmez Ateş'i, ömrünü Türkmen davasına adamış, büyük üstat İzzettin Kerkük, vefatının 3. yıldönümünde, dostları ve dava arkadaşları tarafından mezarı başında düzenlenen bir törenle anıldı.

Törende ilk olarak büyük üstadın ruhuna Kur'anı Kerim okundu. Ardından Kerkük Vakfı Başkanı Erşat Hürmüzlü ve Genel Sekreteri Suphi Saatçi merhum İzzettin Kerkük'ün davaya katkılarından bahsetti.

Tören, şair Nesrin Erbil'in İzzettin Kerkük için yazdığı şiirin okunmasının ardından sona erdi.Yorum Yap

Ad Soyad:

E-Posta:

Yorumunuz:

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiş

Faaliyetler

İstanbul'daki Türkmen Kadınları Anneler Gününü Kutladı

Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanan anneler günü münasebetiyle Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel merkezinde bir araya gelen Türkmen kadınları birbirleriyle görüşme ve sohbet etme fırsatı buldu.

Türkmen Derneklerinin Türkmen Davasındaki Rolü ve Güncel Sorunları

ORSAM’ın Türkmen Aydınları Toplantıları dizisinin beşincisi 14 Kasım 2009’da gerçekleştirildi. “Türkiye’deki Türkmen Derneklerinin Türkmen Davasındaki Rolü ve Güncel Sorunları” konulu toplantıya Türkiye’nin farklı illerinden çok sayıda Türkmen aydını ile

Kahvaltı Toplantıları sürüyor

Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi'nde yapılan ve geleneksel hale gelen

Irak Türkmen Liderleri Ortak Çalışma Kararı aldı

Bilkent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve tanınmış Türkmen şahsiyeti Prof. Dr. İhsan Doğramacı'nın davetine icabet eden Irak Türkmenlerinin Irak Parlamentosundaki Milletvekilleri, Siyasî Parti Başkanları ve Türkmen fikir ve kanaat önderleri genişle

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.