Haberler

BÜYÜK DAVA ADAMI İZZETTİN KERKÜK MEZARI BAŞINDA ANILDI

4 Mayıs 2017


Kerkük'ün Sönmez Ateş'i, ömrünü Türkmen davasına adamış, büyük üstat İzzettin Kerkük, vefatının 3. yıldönümünde, dostları ve dava arkadaşları tarafından mezarı başında düzenlenen bir törenle anıldı.

Törende ilk olarak büyük üstadın ruhuna Kur'anı Kerim okundu. Ardından Kerkük Vakfı Başkanı Erşat Hürmüzlü ve Genel Sekreteri Suphi Saatçi merhum İzzettin Kerkük'ün davaya katkılarından bahsetti.

Tören, şair Nesrin Erbil'in İzzettin Kerkük için yazdığı şiirin okunmasının ardından sona erdi.Yorum Yap

Ad Soyad:

E-Posta:

Yorumunuz:

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiş

Faaliyetler

Derneğimizin Gençlerinden Ankara'ya Ziyaret

Merkezi İstanbul'da bulunan Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nden bir grup Türkmen genci, Ankara’da Dışişleri Bakanlığı, partiler, milletvekilleri başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar ile görüştü.

İSTANBUL BOĞAZI'NDA GELENEKSEL TÜRKMEN İFTARI

İstanbul'daki Türkmen aileleri geleneksel tekne iftarında bir araya geldi. Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezinin her yıl düzenlediği Boğaz'da teknede iftar programı bu yıl 300'den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşti.

IRAK TÜRKMENLERİ 2.ULUSLARARASI YÖRÜK FESTİVALİ VE 23. YÖRÜK TÜRKMEN ŞÖLENİ’NE RENK KATTI

Antalya Yörükler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenledikleri “2.Uluslararası Antalya Yörük Festivali ve 23. Yörük Türkmen Şöleni 6-7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

ERBİL'DEN İSTANBUL'A GENÇLİK RÜZGARI

Nevruz Kutlamaları kapsamında Erbil'den İstanbul'a gelen ve aralarında çoğunluğu Erbilli, 30 kişilik gençlik grubu İstanbul'daki Türkmen hemşehrileri ile bir araya geldi.

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.