Haberler

AZEZ KAMPINDAKİ TÜRKMENLERE YARDIM ELİ

18 Mayıs 2017


Irak Türkleri Derneği İç Anadolu Temsilcimiz Dalya Hürmüzlü, Mazluma Umut Gönüllüleri temsilcisi Bilgehan Murat Miniç ve yerel yetkililerle birlikte, Suriye'nin Azez - İde Köyü kırsalında bulunan Telafer Türkmenleri kampı ziyaret edildi.

Yaklaşık 7000 Telafer göçmeni Türkmen'in zor şartlarda yaşam mücadelesi verdiği kamptaki ihtiyaçlar hakkında bilgi alışverişinde bulunan temsilcimiz ve beraberindeki ekip, daha önce Kızılay vasıtası ile kampa gönderdikleri çocuklar ve kadınlar için terlik, bebek maması vs. yardımları dağıttılar.

Kampta acil şekilde su, bebek bezi, hasta bezi ve bebe bisküvisi ile muhtelif gıda ihtiyacı olduğunu bildiren heyet, önümüzdeki günlerde yine toplanan yardımların kampa ulaşması için çalışma başlatacaklarını ifade ettiler.

Kızılay Kilis Ekip Başkanı Orhan Bey'e ve tüm ekibe yardımların ulaştırılmasında gösterdikleri çaba için teşekkür ederiz.Yorum Yap

Ad Soyad:

E-Posta:

Yorumunuz:

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiş

Faaliyetler

Derneğimizin Gençlerinden Ankara'ya Ziyaret

Merkezi İstanbul'da bulunan Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nden bir grup Türkmen genci, Ankara’da Dışişleri Bakanlığı, partiler, milletvekilleri başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar ile görüştü.

İSTANBUL BOĞAZI'NDA GELENEKSEL TÜRKMEN İFTARI

İstanbul'daki Türkmen aileleri geleneksel tekne iftarında bir araya geldi. Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezinin her yıl düzenlediği Boğaz'da teknede iftar programı bu yıl 300'den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşti.

IRAK TÜRKMENLERİ 2.ULUSLARARASI YÖRÜK FESTİVALİ VE 23. YÖRÜK TÜRKMEN ŞÖLENİ’NE RENK KATTI

Antalya Yörükler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenledikleri “2.Uluslararası Antalya Yörük Festivali ve 23. Yörük Türkmen Şöleni 6-7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

ERBİL'DEN İSTANBUL'A GENÇLİK RÜZGARI

Nevruz Kutlamaları kapsamında Erbil'den İstanbul'a gelen ve aralarında çoğunluğu Erbilli, 30 kişilik gençlik grubu İstanbul'daki Türkmen hemşehrileri ile bir araya geldi.

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.