Haberler

TÜRKMENLERİN TARİHİ ve GÜNCEL DURUMLARI İSTANBUL'DA ELE ALINDI

18 Mayıs 2017


Alperen Ocakları İstanbul İl Teşkilatı “Irak Türklerinin Dünü ve Bugünü” konulu bir konferans gerçekleştirildi. Konferansa Irak Türkleri Derneği Genel Başkanı Mehmet Tütüncü, Türkmeneli Dernekler Federasyonu Başkanı Dr. Aydın Beyatlı ve Basın Konseyi Başkanı Kemal Beyatlı konuşmacı olarak katıldı.

Açılışını Alperen Ocakları İl Başkanı Kürşat Mican’ın yaptığı konferansa Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı Erşat Salihi, tebrik ve teşekkürlerini belirten bir video gönderdi. Programa çok sayıda Türk dünyası sevdalısı katıldı.

Türkmeneli’nin geçmişi ile güncel durumunun ele alındığı konferansta dünden bugüne bölgedeki basın faaliyetleri ile son çıkan bayrak krizine de değinildi.Yorum Yap

Ad Soyad:

E-Posta:

Yorumunuz:

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiş

Faaliyetler

Derneğimizin Gençlerinden Ankara'ya Ziyaret

Merkezi İstanbul'da bulunan Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nden bir grup Türkmen genci, Ankara’da Dışişleri Bakanlığı, partiler, milletvekilleri başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar ile görüştü.

İSTANBUL BOĞAZI'NDA GELENEKSEL TÜRKMEN İFTARI

İstanbul'daki Türkmen aileleri geleneksel tekne iftarında bir araya geldi. Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezinin her yıl düzenlediği Boğaz'da teknede iftar programı bu yıl 300'den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşti.

IRAK TÜRKMENLERİ 2.ULUSLARARASI YÖRÜK FESTİVALİ VE 23. YÖRÜK TÜRKMEN ŞÖLENİ’NE RENK KATTI

Antalya Yörükler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenledikleri “2.Uluslararası Antalya Yörük Festivali ve 23. Yörük Türkmen Şöleni 6-7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

ERBİL'DEN İSTANBUL'A GENÇLİK RÜZGARI

Nevruz Kutlamaları kapsamında Erbil'den İstanbul'a gelen ve aralarında çoğunluğu Erbilli, 30 kişilik gençlik grubu İstanbul'daki Türkmen hemşehrileri ile bir araya geldi.

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.