Haberler

14 TEMMUZ TÜRKMEN ŞEHİTLERİ ANKARA'DA ANILDI

14 Temmuz 2017


14 TEMMUZ TÜRKMEN ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MÜNASEBETİYLE ANKARA MALTEPE CAMİNDE MEVLÜT OKUTULDUKTAN SONRA TOPLU HALDE KEÇIÖREN'E GİDİLEREK ORADA BULUNAN TÜRKMEN ŞEHİTLERİ ANITINA ÇELENEK KOYMA MARASİMİ DÜZENLENMİŞTİR. ÇELENEK KOYMA MERASİMİNE KEÇİÖREN BELEDİYESİ BAŞKANI SN. MUSTAFA AK TEŞRİF EDEREK TÜRKMEN ŞEHİTLERİ VE TÜRKMEN MESELESİ İLE İLGİLİ DE BİR KONUŞMA YAPTI. ANMA TÖRENINE TÜRKİYE EMEKLILER DERNEĞİ ÇANKAYA ŞUBESİ VE AYNI ZAMANDA BİLECİKLİLER DERNEĞİ BAŞKANI SN. HASAN AKGÜL İLE BULTÜRK DERNEĞİ BAŞKANI SN. İSMAİL CİNGÖZ KATILARAK BİZLERE DESTEK VERMİŞTİR.Yorum Yap

Ad Soyad:

E-Posta:

Yorumunuz:

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiş

Faaliyetler

Derneğimizin Gençlerinden Ankara'ya Ziyaret

Merkezi İstanbul'da bulunan Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nden bir grup Türkmen genci, Ankara’da Dışişleri Bakanlığı, partiler, milletvekilleri başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar ile görüştü.

İSTANBUL BOĞAZI'NDA GELENEKSEL TÜRKMEN İFTARI

İstanbul'daki Türkmen aileleri geleneksel tekne iftarında bir araya geldi. Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezinin her yıl düzenlediği Boğaz'da teknede iftar programı bu yıl 300'den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşti.

IRAK TÜRKMENLERİ 2.ULUSLARARASI YÖRÜK FESTİVALİ VE 23. YÖRÜK TÜRKMEN ŞÖLENİ’NE RENK KATTI

Antalya Yörükler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenledikleri “2.Uluslararası Antalya Yörük Festivali ve 23. Yörük Türkmen Şöleni 6-7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

ERBİL'DEN İSTANBUL'A GENÇLİK RÜZGARI

Nevruz Kutlamaları kapsamında Erbil'den İstanbul'a gelen ve aralarında çoğunluğu Erbilli, 30 kişilik gençlik grubu İstanbul'daki Türkmen hemşehrileri ile bir araya geldi.

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.