Haberler

"REFERANDUM SONRASI TÜRKMENELİ VE YAPILMASI GEREKENLER"

1 Ekim 2017


Türkmeneli Dernekler Federasyonu, "REFERANDUM SONRASI TÜRKMENELİ VE YAPILMASI GEREKENLER " gündem maddesini tartışmak üzere, Ankara’da bulunan Türkmeneli Kültür Merkezi’nde bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda Türkmeneli’nin önde gelen fikir adamları, STK mensupları, akademisyenler ve gençler bir araya gelerek Türkmenlerin kısa vadede gerçekleştirmesi gerekenlere dair bir yol haritası çıkardı.

Özellikle açılması planlanan yeni sınır kapısının lokasyonu, Türkmenlere ve Türkiye ile Irak’a sağlayacağı fayda, Türkmenlerin askeri güç ihtiyacı üzerinde duruldu. Bunun yanısıra Türkiye ve Irak hükümeti başta olmak üzere uluslararası arenada başvurulacak yollar ve hazırlanacak raporlar tartışıldı.

Toplantı katılımcıların mutabakatı ve işbirliği dilekleri ile sona erdi.

 Yorum Yap

Ad Soyad:

E-Posta:

Yorumunuz:

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiş

Faaliyetler

İstanbul'daki Türkmen Kadınları Anneler Gününü Kutladı

Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanan anneler günü münasebetiyle Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel merkezinde bir araya gelen Türkmen kadınları birbirleriyle görüşme ve sohbet etme fırsatı buldu.

Türkmen Derneklerinin Türkmen Davasındaki Rolü ve Güncel Sorunları

ORSAM’ın Türkmen Aydınları Toplantıları dizisinin beşincisi 14 Kasım 2009’da gerçekleştirildi. “Türkiye’deki Türkmen Derneklerinin Türkmen Davasındaki Rolü ve Güncel Sorunları” konulu toplantıya Türkiye’nin farklı illerinden çok sayıda Türkmen aydını ile

Kahvaltı Toplantıları sürüyor

Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi'nde yapılan ve geleneksel hale gelen

Irak Türkmen Liderleri Ortak Çalışma Kararı aldı

Bilkent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve tanınmış Türkmen şahsiyeti Prof. Dr. İhsan Doğramacı'nın davetine icabet eden Irak Türkmenlerinin Irak Parlamentosundaki Milletvekilleri, Siyasî Parti Başkanları ve Türkmen fikir ve kanaat önderleri genişle

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.