Haberler

İstanbul’da Türkmen Kadınlar Günü İçin Gemide Tören Yapıldı

07 Mart 2019


İstanbul’da Türkmen Kadınlar Günü İçin Gemide Tören Yapıldı 
07 Mart 2019 tarihinde Irak Türkleri Derneği tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle İstanbul’da bir gemi programı düzenlendi. Program açılışı Tuzhurmatu’da 6 Türkmen’in Şehit edilmesi için saygı duruşuyla Fatiha okundu. Türkmen şehitleri için Kuran-i Kerim okunduktan sonra dernek başkanı Sn. Atilla Bayraktar bir açılış konuşması yaptı. Türkmeneli Kadınlar Derneği Başkanı Sn. Dr. Fevziye Hasasu konuşmasını yaptıktan sonra Türkmen kadınları adına dernek yönetim kurulu üyesi Sn. Gönül Silav konuşmasını yaptıktan sonra, Türkmen ses sanatçısı Sn. Mehmet Kaya tarafından milli şiirler okundu. Ümit Hikmet tarafından da şehitler için şiirler okundu. Program katılımcılara yemek ikramı yapıldıktan sonra sona erdi.

 

 Yorum Yap

Ad Soyad:

E-Posta:

Yorumunuz:

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiş

Faaliyetler

Derneğimizin Gençlerinden Ankara'ya Ziyaret

Merkezi İstanbul'da bulunan Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nden bir grup Türkmen genci, Ankara’da Dışişleri Bakanlığı, partiler, milletvekilleri başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar ile görüştü.

İSTANBUL BOĞAZI'NDA GELENEKSEL TÜRKMEN İFTARI

İstanbul'daki Türkmen aileleri geleneksel tekne iftarında bir araya geldi. Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezinin her yıl düzenlediği Boğaz'da teknede iftar programı bu yıl 300'den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşti.

IRAK TÜRKMENLERİ 2.ULUSLARARASI YÖRÜK FESTİVALİ VE 23. YÖRÜK TÜRKMEN ŞÖLENİ’NE RENK KATTI

Antalya Yörükler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenledikleri “2.Uluslararası Antalya Yörük Festivali ve 23. Yörük Türkmen Şöleni 6-7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

ERBİL'DEN İSTANBUL'A GENÇLİK RÜZGARI

Nevruz Kutlamaları kapsamında Erbil'den İstanbul'a gelen ve aralarında çoğunluğu Erbilli, 30 kişilik gençlik grubu İstanbul'daki Türkmen hemşehrileri ile bir araya geldi.

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.