Haberler

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİNDE IRAK TÜRKLERİ PROGRAMI

22.03.2019


BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİNDE IRAK TÜRKLERİ PROGRAMI

Boğaziçi Üniversitesi Türk Araştırmaları Topluluğunun, 18 Mart tarihinde düzenlediği “Türk Sürgünleri ve Mezalimler Atölyesi”nin üçüncü oturumunda geçmişten günümüze Irak Türkleri meselesi ele alındı. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği oturumda Irak Türkleri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Gönül Silav konuşmacı oldu.

Silav, geçmişten günümüze Irak Türklerinin uğradığı her türlü baskı ve asimilasyon politikalarına karşı gösterdikleri varoluş mücadelesini anlattı. Özellikle 1 Mart 2003 tezkeresinden sonra yeni Ortadoğu’da Türkmeneli’nin durumu ve tezkere sonucunun Irak’ta yaşayan Türkmen toplumuna siyasi yansıması irdelendi.

Program, Topluluğun Silav’a teşekkürüyle sona erdi.Yorum Yap

Ad Soyad:

E-Posta:

Yorumunuz:

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiş

Faaliyetler

İstanbul'daki Türkmen Kadınları Anneler Gününü Kutladı

Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanan anneler günü münasebetiyle Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel merkezinde bir araya gelen Türkmen kadınları birbirleriyle görüşme ve sohbet etme fırsatı buldu.

Türkmen Derneklerinin Türkmen Davasındaki Rolü ve Güncel Sorunları

ORSAM’ın Türkmen Aydınları Toplantıları dizisinin beşincisi 14 Kasım 2009’da gerçekleştirildi. “Türkiye’deki Türkmen Derneklerinin Türkmen Davasındaki Rolü ve Güncel Sorunları” konulu toplantıya Türkiye’nin farklı illerinden çok sayıda Türkmen aydını ile

Kahvaltı Toplantıları sürüyor

Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi'nde yapılan ve geleneksel hale gelen

Irak Türkmen Liderleri Ortak Çalışma Kararı aldı

Bilkent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve tanınmış Türkmen şahsiyeti Prof. Dr. İhsan Doğramacı'nın davetine icabet eden Irak Türkmenlerinin Irak Parlamentosundaki Milletvekilleri, Siyasî Parti Başkanları ve Türkmen fikir ve kanaat önderleri genişle

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.