Haberler

İSTANBUL’DAKİ GENÇLER “TÜRKMENELİ GENÇLİK BULUŞMASI”NDA BİR ARAYA GELDİ

25/4/2019


21 Nisan 2019 tarihinde yapılan etkinlikte kahvaltı ve ardından sohbet toplantısı yapıldı. Çemberlitaş’ta bulunan Türk Ocağı’nda yapılan organizasyonda açılış konuşmasını yapan Türkmeneli Fikir Kulübü Yürütücüsü Mehmet Yahyaoğlu organizasyonun amacının Türkmeneli gençlerini bir araya getirmek ve birlikte fikir alışverişinde bulunmasını sağlamak olduğunu vurgulayarak, orada bulunan gençlerle birlikte, gelecekte büyük etkinliklere imza atmayı hedeflediklerini belirtti. Türkmeneli Fikir Kulübü kurucularından Deniz Musa ,Gençlere Kulübün, 2009’da Irak Türkleri Derneği Genel Merkezi çatısı altında, kuruluşundan beri yapılan faaliyetlerinden örnekler sunan Musa, bu tür oluşumların, gençlerin milli bilincini geliştirdiğini ve pek çok açıdan deneyim kazandırarak Türkmen davasına kadro yetiştirdiğini, bu yüzden gençlere yönelik yapılan her çalışmanın çok değerli olduğunu söyledi. Toplantıda hazır bulunan Irak Türkler derneğinin genel başkan yardımcısı Eyüp Kerem ve beraberinde yönetim kurulu üyesi Suhaib Efendioğlu gençlerin davadaki önemli rolünü ele aldılar.

Katılan tüm dernek temsilcilerinin ve diğer katılımcıların görüşlerinin alındığı toplantıda, fikir alışverişinde bulunularak gençlerin öneri, istek ve beklentileri konuşuldu. Yakın gelecekte hayata geçirmeyi planladıkları projeleri hakkında bilgi veren Türkmeneli Fikir Kulübü Yöneticilerinden Gönül Silav, bu toplantıya katılanların, projelere katılmaları durumunda birlikten güç alarak çok daha geniş kapsamlı işler yapılabileceğini belirtti.

Toplantı sonunda Yahyaoğlu ve Silav, böyle anlamlı bir günde kendilerini yalnız bırakmayan ve kuruluşlarını temsilen katılan Irak Türkleri Derneği Gençlik Kolu Başkanı Cüneyt Beyoğlu, Irak Türkmenleri Kardeşlik ve Kültür Derneği Gençlik Kolu temsilcisi Ömer Nalbant, Türkmeneli İnsan Hakları Derneği’nden Gözde Akkoyunlu ve Altunköprü Dostluk ve Dayanışma Derneği’nden Müslim Köprülü başta olmak üzere tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti ve bu etkinliğe ev sahipliği yaparak destek olan Türk Ocağı İstanbul Şubesi Gençlik Başkanı Sertaç bey’ye ve beraberindeki olan gençlere şükranlarını sundu.

 


Kaynak : Irak Türkleri Derneği


Yorum Yap

Ad Soyad:

E-Posta:

Yorumunuz:

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiş

Faaliyetler

İstanbul'daki Türkmen Kadınları Anneler Gününü Kutladı

Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanan anneler günü münasebetiyle Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel merkezinde bir araya gelen Türkmen kadınları birbirleriyle görüşme ve sohbet etme fırsatı buldu.

Türkmen Derneklerinin Türkmen Davasındaki Rolü ve Güncel Sorunları

ORSAM’ın Türkmen Aydınları Toplantıları dizisinin beşincisi 14 Kasım 2009’da gerçekleştirildi. “Türkiye’deki Türkmen Derneklerinin Türkmen Davasındaki Rolü ve Güncel Sorunları” konulu toplantıya Türkiye’nin farklı illerinden çok sayıda Türkmen aydını ile

Kahvaltı Toplantıları sürüyor

Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi'nde yapılan ve geleneksel hale gelen

Irak Türkmen Liderleri Ortak Çalışma Kararı aldı

Bilkent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve tanınmış Türkmen şahsiyeti Prof. Dr. İhsan Doğramacı'nın davetine icabet eden Irak Türkmenlerinin Irak Parlamentosundaki Milletvekilleri, Siyasî Parti Başkanları ve Türkmen fikir ve kanaat önderleri genişle

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.