Haberler

İSTANBUL’DAKİ GENÇLER “TÜRKMENELİ GENÇLİK BULUŞMASI”NDA BİR ARAYA GELDİ

25/4/2019


21 Nisan 2019 tarihinde yapılan etkinlikte kahvaltı ve ardından sohbet toplantısı yapıldı. Çemberlitaş’ta bulunan Türk Ocağı’nda yapılan organizasyonda açılış konuşmasını yapan Türkmeneli Fikir Kulübü Yürütücüsü Mehmet Yahyaoğlu organizasyonun amacının Türkmeneli gençlerini bir araya getirmek ve birlikte fikir alışverişinde bulunmasını sağlamak olduğunu vurgulayarak, orada bulunan gençlerle birlikte, gelecekte büyük etkinliklere imza atmayı hedeflediklerini belirtti. Türkmeneli Fikir Kulübü kurucularından Deniz Musa ,Gençlere Kulübün, 2009’da Irak Türkleri Derneği Genel Merkezi çatısı altında, kuruluşundan beri yapılan faaliyetlerinden örnekler sunan Musa, bu tür oluşumların, gençlerin milli bilincini geliştirdiğini ve pek çok açıdan deneyim kazandırarak Türkmen davasına kadro yetiştirdiğini, bu yüzden gençlere yönelik yapılan her çalışmanın çok değerli olduğunu söyledi. Toplantıda hazır bulunan Irak Türkler derneğinin genel başkan yardımcısı Eyüp Kerem ve beraberinde yönetim kurulu üyesi Suhaib Efendioğlu gençlerin davadaki önemli rolünü ele aldılar.

Katılan tüm dernek temsilcilerinin ve diğer katılımcıların görüşlerinin alındığı toplantıda, fikir alışverişinde bulunularak gençlerin öneri, istek ve beklentileri konuşuldu. Yakın gelecekte hayata geçirmeyi planladıkları projeleri hakkında bilgi veren Türkmeneli Fikir Kulübü Yöneticilerinden Gönül Silav, bu toplantıya katılanların, projelere katılmaları durumunda birlikten güç alarak çok daha geniş kapsamlı işler yapılabileceğini belirtti.

Toplantı sonunda Yahyaoğlu ve Silav, böyle anlamlı bir günde kendilerini yalnız bırakmayan ve kuruluşlarını temsilen katılan Irak Türkleri Derneği Gençlik Kolu Başkanı Cüneyt Beyoğlu, Irak Türkmenleri Kardeşlik ve Kültür Derneği Gençlik Kolu temsilcisi Ömer Nalbant, Türkmeneli İnsan Hakları Derneği’nden Gözde Akkoyunlu ve Altunköprü Dostluk ve Dayanışma Derneği’nden Müslim Köprülü başta olmak üzere tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti ve bu etkinliğe ev sahipliği yaparak destek olan Türk Ocağı İstanbul Şubesi Gençlik Başkanı Sertaç bey’ye ve beraberindeki olan gençlere şükranlarını sundu.

 


Kaynak : Irak Türkleri Derneği


Yorum Yap

Ad Soyad:

E-Posta:

Yorumunuz:

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiş

Faaliyetler

Derneğimizin Gençlerinden Ankara'ya Ziyaret

Merkezi İstanbul'da bulunan Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nden bir grup Türkmen genci, Ankara’da Dışişleri Bakanlığı, partiler, milletvekilleri başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar ile görüştü.

İSTANBUL BOĞAZI'NDA GELENEKSEL TÜRKMEN İFTARI

İstanbul'daki Türkmen aileleri geleneksel tekne iftarında bir araya geldi. Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezinin her yıl düzenlediği Boğaz'da teknede iftar programı bu yıl 300'den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşti.

IRAK TÜRKMENLERİ 2.ULUSLARARASI YÖRÜK FESTİVALİ VE 23. YÖRÜK TÜRKMEN ŞÖLENİ’NE RENK KATTI

Antalya Yörükler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenledikleri “2.Uluslararası Antalya Yörük Festivali ve 23. Yörük Türkmen Şöleni 6-7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

ERBİL'DEN İSTANBUL'A GENÇLİK RÜZGARI

Nevruz Kutlamaları kapsamında Erbil'den İstanbul'a gelen ve aralarında çoğunluğu Erbilli, 30 kişilik gençlik grubu İstanbul'daki Türkmen hemşehrileri ile bir araya geldi.

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.