Haberler

2. İftar Programımız Gerçekleşti

27/5/2019


2. İftar Programımız Gerçekleşti
Cumartesi, 25.05.2019 günün Üsküdar Belediyesinin Nikâh Salonu (Mavi Salon) da Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği-Genel Merkez’in geleneksel Ramazan İftarını 2. Gerçekleşti.
Büyük ilgi ve katılımla gerçekleşen İftar programı. Hem sunulan ikram hem de Türkmeneli’nin usta sanatçıları Osman Avcı, Erol Hayri ve Yılmaz Terzi’nin sunmuş oldukları ezgiler misafirleri coşturduğu gibi de memleket havasına aldı götürdü.
İftara Üsküdar Kaymakamı Sn. Murat Sefa Demiryürek, Yargıtay Üyesi Sn. İbrahim Temir, Kerkük Vakfı Başkanı Sn. Erşat Hürmüzlü, Türkmeneli İnsan Hakları Dernek Başkanı Sn. Savaş Avcı, Irak Türkleri Adalet ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Sn. Mithat İbrahim, Irak Türkmen Kardeşlik Derneği Başkan Yard. Sn. Mehmet Celal Avcı ve Türkmeneli Kadınlar Derneği Başkanı Sn. Dr. Fevziye Hasasu ve Kerkük'ün Sesi GAzatesi Sahibi ve editörü Güngör Yavuzaslan pek çok sivil kuruluş yetkilileri yanında pek çok misafirin katılımıyla gerçekleşen iftar programında; Türkmeneli'nde ramazan aylarına mahsus Sini Zarf oyunu yanında Sn. Kemal Beyatlının hazırladığı skeç (oyunca) Diploma adında bir skeçi Ümit Hikmet ve Yılmaz Köprülün sergiledikleri oyunlarıyla beğeni topladı.
Program sonunda büyük aile fotoğrafı çekildi.

İzlemek için tıklayın

 


Kaynak : Irak Türkleri Derneği


Yorum Yap

Ad Soyad:

E-Posta:

Yorumunuz:

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiş

Faaliyetler

İstanbul'daki Türkmen Kadınları Anneler Gününü Kutladı

Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanan anneler günü münasebetiyle Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel merkezinde bir araya gelen Türkmen kadınları birbirleriyle görüşme ve sohbet etme fırsatı buldu.

Türkmen Derneklerinin Türkmen Davasındaki Rolü ve Güncel Sorunları

ORSAM’ın Türkmen Aydınları Toplantıları dizisinin beşincisi 14 Kasım 2009’da gerçekleştirildi. “Türkiye’deki Türkmen Derneklerinin Türkmen Davasındaki Rolü ve Güncel Sorunları” konulu toplantıya Türkiye’nin farklı illerinden çok sayıda Türkmen aydını ile

Kahvaltı Toplantıları sürüyor

Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi'nde yapılan ve geleneksel hale gelen

Irak Türkmen Liderleri Ortak Çalışma Kararı aldı

Bilkent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve tanınmış Türkmen şahsiyeti Prof. Dr. İhsan Doğramacı'nın davetine icabet eden Irak Türkmenlerinin Irak Parlamentosundaki Milletvekilleri, Siyasî Parti Başkanları ve Türkmen fikir ve kanaat önderleri genişle

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.