Haberler

2. İftar Programımız Gerçekleşti

27/5/2019


2. İftar Programımız Gerçekleşti
Cumartesi, 25.05.2019 günün Üsküdar Belediyesinin Nikâh Salonu (Mavi Salon) da Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği-Genel Merkez’in geleneksel Ramazan İftarını 2. Gerçekleşti.
Büyük ilgi ve katılımla gerçekleşen İftar programı. Hem sunulan ikram hem de Türkmeneli’nin usta sanatçıları Osman Avcı, Erol Hayri ve Yılmaz Terzi’nin sunmuş oldukları ezgiler misafirleri coşturduğu gibi de memleket havasına aldı götürdü.
İftara Üsküdar Kaymakamı Sn. Murat Sefa Demiryürek, Yargıtay Üyesi Sn. İbrahim Temir, Kerkük Vakfı Başkanı Sn. Erşat Hürmüzlü, Türkmeneli İnsan Hakları Dernek Başkanı Sn. Savaş Avcı, Irak Türkleri Adalet ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Sn. Mithat İbrahim, Irak Türkmen Kardeşlik Derneği Başkan Yard. Sn. Mehmet Celal Avcı ve Türkmeneli Kadınlar Derneği Başkanı Sn. Dr. Fevziye Hasasu ve Kerkük'ün Sesi GAzatesi Sahibi ve editörü Güngör Yavuzaslan pek çok sivil kuruluş yetkilileri yanında pek çok misafirin katılımıyla gerçekleşen iftar programında; Türkmeneli'nde ramazan aylarına mahsus Sini Zarf oyunu yanında Sn. Kemal Beyatlının hazırladığı skeç (oyunca) Diploma adında bir skeçi Ümit Hikmet ve Yılmaz Köprülün sergiledikleri oyunlarıyla beğeni topladı.
Program sonunda büyük aile fotoğrafı çekildi.

İzlemek için tıklayın

 


Kaynak : Irak Türkleri Derneği


Yorum Yap

Ad Soyad:

E-Posta:

Yorumunuz:

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiş

Faaliyetler

Derneğimizin Gençlerinden Ankara'ya Ziyaret

Merkezi İstanbul'da bulunan Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nden bir grup Türkmen genci, Ankara’da Dışişleri Bakanlığı, partiler, milletvekilleri başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar ile görüştü.

İSTANBUL BOĞAZI'NDA GELENEKSEL TÜRKMEN İFTARI

İstanbul'daki Türkmen aileleri geleneksel tekne iftarında bir araya geldi. Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezinin her yıl düzenlediği Boğaz'da teknede iftar programı bu yıl 300'den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşti.

IRAK TÜRKMENLERİ 2.ULUSLARARASI YÖRÜK FESTİVALİ VE 23. YÖRÜK TÜRKMEN ŞÖLENİ’NE RENK KATTI

Antalya Yörükler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenledikleri “2.Uluslararası Antalya Yörük Festivali ve 23. Yörük Türkmen Şöleni 6-7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

ERBİL'DEN İSTANBUL'A GENÇLİK RÜZGARI

Nevruz Kutlamaları kapsamında Erbil'den İstanbul'a gelen ve aralarında çoğunluğu Erbilli, 30 kişilik gençlik grubu İstanbul'daki Türkmen hemşehrileri ile bir araya geldi.

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.