Haberler

Irak Türkleri Derneği Ankara ve İstanbul’da Musalla Spor Kulübünü Ağırladı

20/09/2019


Kerkük Musalla Spor Kulübü heyeti 01-09 Eylül 2019 tarihleri arasında Türkiye’de kamp kurdukları sürede Irak Türkleri Derneği hem Ankara’da hem de İstanbul’da ağırlandılar.
Musalla Spor Kulübün heyeti ve çatısı altında top koşturan ve Türkmen futbolu için alt kadro yetiştirmeye çalışan Musalla Beşiktaş Futbol Okul U18 yaş grubu da katıldı.
Kampın ilk bölümü Ankara’da 01-04 Eylül arasında gerçekleşti. Kamp süresince Musalla Beşiktaş Futbol Takımı ile Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği-İstanbul Şubesinin kurmuş oldukları futbol takımıyla dostluk maçını gerçekleştirdi. Ankara Keçiören Belediyesinin Fatih Stadyumunda gerçekleştirdiği maçta 3-1 Musalla Beşiktaş Futbol Okulu Takımının lehine sonuçlandı.
Musalla Beşiktaş Futbol Okulu Takımının ikinci dostluk maçı Ankara Yeni Mahalle Belediyesinin stadında Eser Spor Takımı ile gerçekleşti. Maç sonucu 4-2 yine Musalla Beşiktaş Futbol Takımın lehine gerçekleşti.
Kampın ikinci bölümü İstanbul’da Beşiktaş Fulya Hakkı Yeten Tesisinde gerçekleşti. Musalla Beşiktaş Futbol Okulu U18 yaş grubu ile Beşiktaş U18 Futbol takımıyla bir araya geldi. Bu dostluk maçında ise 3-4 Beşiktaş Futbol takımı lehine sonuçlandı.
Musalla Futbol Kulübünün teknik ve idari ekibin yanında futbolcular İstanbul’da kamp süresi sona erdiğinden sonra Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği-Genel Merkez tarafından hazırlanan programla devam etti.
İstanbul’da buluna Topkapı Türkmen Şehitleri Mezarların ziyareti gerçekleştirildi. Türkmen Şehitlerin ziyaret sırasında Irak Türkleri Derneğinin Genel başkanı Kemal Beyatlı Türkmen Şehitleri hakkında detaylı bilgi aktarı misafir takıma aktardı.
Musalla Spor Kulübü İstanbul’da merkezi bulunan Irak Türkleri Derneğinin binasına ziyarette bulundu. Ziyaret sırasında dernek genel başkanı Kemal Beyatlı tarafından dernek hakkında genel bilgiler aktarıldıktan sonra spora önem veren ve gençleri spora teşvik eden Musalla Spor Kulübüne ve başta kulüp başkanı Ayat Kerküklü’ye teşekkür etti. Sporda destek ve heyecanı sağlayan Kerkük Beşiktaş Taraftarları Başkanı Cengiz Bayatlı’ya ayrıca teşekkür etti. Konuşmanın sonunda Musalla Spor Kulübünün başkanı Ayat Kerküklü’ye bir takdirname plaketi verildi. Bilmukabil Musalla Spor Kulüp başkanı Ayat Kerküklü tarafından Irak Türkleri Derneği Genel Başkanı Kemal Beyatlı’ya bir teşekkür plaketi verdi. Dernek ziyareti sonunda bütün katılımcılara dernek madalyası takdim edildi.
Musalla Spor Kulübün İstanbul ziyaretlerinin son gününde Irak Türkleri Derneği tarafından düzenlenen gemiyle boğaz turuyla sona erdi.


Kaynak : Irak Türkleri Derneği


Yorum Yap

Ad Soyad:

E-Posta:

Yorumunuz:

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiş

Faaliyetler

Derneğimizin Gençlerinden Ankara'ya Ziyaret

Merkezi İstanbul'da bulunan Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nden bir grup Türkmen genci, Ankara’da Dışişleri Bakanlığı, partiler, milletvekilleri başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar ile görüştü.

İSTANBUL BOĞAZI'NDA GELENEKSEL TÜRKMEN İFTARI

İstanbul'daki Türkmen aileleri geleneksel tekne iftarında bir araya geldi. Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezinin her yıl düzenlediği Boğaz'da teknede iftar programı bu yıl 300'den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşti.

IRAK TÜRKMENLERİ 2.ULUSLARARASI YÖRÜK FESTİVALİ VE 23. YÖRÜK TÜRKMEN ŞÖLENİ’NE RENK KATTI

Antalya Yörükler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenledikleri “2.Uluslararası Antalya Yörük Festivali ve 23. Yörük Türkmen Şöleni 6-7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

ERBİL'DEN İSTANBUL'A GENÇLİK RÜZGARI

Nevruz Kutlamaları kapsamında Erbil'den İstanbul'a gelen ve aralarında çoğunluğu Erbilli, 30 kişilik gençlik grubu İstanbul'daki Türkmen hemşehrileri ile bir araya geldi.

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.