Haberler

OLAĞAN GENEL KURUL ERTELEME DUYURUSU

26.11.2020


Değerli Asıl Üyelerimiz,

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünün 25.11.2020 tarihli ve 7546 sayılı yazısına göre, Covid-19 salgınının devam etmesi sebebiyle, 7244 sayılı Kanunun 2'nci maddesinin birinci fıkrasının (ç) bendi hükmü uyarınca; Derneklerin 2019 yılı Beyannameleri ve bildirimlerinin verilmesine dair süre ile genel kurul toplantılarının ertelenmesine ilişkin sürenin 7244 sayılı Kanunun verdiği yetkiye istinaden 24.11.2020 tarihli Bakanlık Oluru ile 28.02.2021 tarihine kadar uzatıldığı beyan edilmiştir.

Bu sebeple 09.11.2020 tarihinde duyurduğumuz ve 29.11.2020 tarihi için duyurduğumuz, yeter sayı sağlanmadığı takdirde 26.12.2020 tarihinde yapılacağını açıkladığımız 38. olağan genel kurul toplantımız, yukarıda bilgileri verilen düzenlemelere göre ertelenmiş olup kesin tarihi toplantı tarihinden en az 15 gün öncesinde ilan edilecektir.

İçişleri Baknalığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünün ilgili beyanına, aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.siviltoplum.gov.tr/istanbul/genel-kurullarin-beyanname-ve-bildirimlerin-ertelenmesi

Değerli asıl üyelerimize saygıyla duyurulur.


Kaynak : ITKYD


Yorum Yap

Ad Soyad:

E-Posta:

Yorumunuz:

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiş

Faaliyetler

İstanbul'daki Türkmen Kadınları Anneler Gününü Kutladı

Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanan anneler günü münasebetiyle Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel merkezinde bir araya gelen Türkmen kadınları birbirleriyle görüşme ve sohbet etme fırsatı buldu.

Türkmen Derneklerinin Türkmen Davasındaki Rolü ve Güncel Sorunları

ORSAM’ın Türkmen Aydınları Toplantıları dizisinin beşincisi 14 Kasım 2009’da gerçekleştirildi. “Türkiye’deki Türkmen Derneklerinin Türkmen Davasındaki Rolü ve Güncel Sorunları” konulu toplantıya Türkiye’nin farklı illerinden çok sayıda Türkmen aydını ile

Kahvaltı Toplantıları sürüyor

Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi'nde yapılan ve geleneksel hale gelen

Irak Türkmen Liderleri Ortak Çalışma Kararı aldı

Bilkent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve tanınmış Türkmen şahsiyeti Prof. Dr. İhsan Doğramacı'nın davetine icabet eden Irak Türkmenlerinin Irak Parlamentosundaki Milletvekilleri, Siyasî Parti Başkanları ve Türkmen fikir ve kanaat önderleri genişle

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.