Haberler

Kürt Listesi Ayrıldı

02 Kasım 2010


Ayrılıyorlar, ayrılacaklar derken sonunda ayrıldılar. Noşirvan Mustafa'nın genel başkanlığındaki Değişim Kitlesi, Parlamento'daki Kürt Listesi'nden resmen ayrıldığını duyurdu.   

Değişim Kitlesi'nin Kürt Listesi'nden ayrılma haberini, Değişim Kitlesi'nin Parlamento'daki başkanı Şoruş Haci verdi. Şoruş, Değişim Kitlesi'nin sunduğu siyasi reform projesinin KDP ve KYB tarafından reddedilmesi nedeniyle, Kürt Listesi'nden ayrılma kararı aldıklarını belirtti. Şoruş Haci, 8 milletvekiline sahip olan Değişim Kitlesi'nin bundan sonra bağımsız olarak yoluna devam edeceğini söyledi.  

Değişim Kitlesi, Kürt İslami Birliği ve İslami Cemaat Bağdat'taki hükümet kurma müzakerelerine katılmak üzere Bağdat'taki Kürt Listesi'ne katılmıştı. Değişim Kitlesi'nin Kürt Listesi'nden ayrılmasının ardından, Kürt Listesi'nin parlamentodaki sandalye sayısı 57'den 49'a geriledi.


Kaynak : Türkmeneli TV


Yorum Yap

Ad Soyad:

E-Posta:

Yorumunuz:

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiş

Faaliyetler

İstanbul'daki Türkmen Kadınları Anneler Gününü Kutladı

Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanan anneler günü münasebetiyle Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel merkezinde bir araya gelen Türkmen kadınları birbirleriyle görüşme ve sohbet etme fırsatı buldu.

Türkmen Derneklerinin Türkmen Davasındaki Rolü ve Güncel Sorunları

ORSAM’ın Türkmen Aydınları Toplantıları dizisinin beşincisi 14 Kasım 2009’da gerçekleştirildi. “Türkiye’deki Türkmen Derneklerinin Türkmen Davasındaki Rolü ve Güncel Sorunları” konulu toplantıya Türkiye’nin farklı illerinden çok sayıda Türkmen aydını ile

Kahvaltı Toplantıları sürüyor

Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi'nde yapılan ve geleneksel hale gelen

Irak Türkmen Liderleri Ortak Çalışma Kararı aldı

Bilkent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve tanınmış Türkmen şahsiyeti Prof. Dr. İhsan Doğramacı'nın davetine icabet eden Irak Türkmenlerinin Irak Parlamentosundaki Milletvekilleri, Siyasî Parti Başkanları ve Türkmen fikir ve kanaat önderleri genişle

Anket

Copyright 2009. Tüm Hakları Saklıdır.